Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Kısa Vadeli Yatırım

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Kısa Vadeli Yatırım

  Günlük Al-SATlardır. Yani Sabah gelir Hisseni alır DURUMA göre Satarsın. Duruma görede kastım seçtiğiniz hisse %5 ve üstünde kar etmişse satmak veya hisse %5 ve üstünde zarar etmişse STOP LOSS yöntemini kullanarak yine satmaktır.

  Bunun ayarı yatırımcıya kalmıştır.

  -Bu tip vadeli yatırımda Teknik Analizi iyi bilmek gerekir. Grafiklere çalışarak alım yapmaktır. İşler yolundaysa karı realize edersin. Ama işler tersine gitmişsse Zararı STOP edersin.

  -Gerek bu vadeli yatırımda gerekse Orta ve uzun vadeli yatırımda Disiplin ve kendine olan özverini kaybetmeyeceksiniz. Gerekenler ne ise onu uygulamak şarttır.

  -Eğer kafanızda bir alım fiyatı belirlemişseniz alacak veya satış fiyatını belirlemişseniz stop loss satışı yapacaksınız.

  -Duygularınızı ön plana sürmeyin

  -Teknik grafiğin yanısıra Kısa vadeli Yatırım yapılırken işlem hacminede önem verilmelidir. Yüksek işlem hacmi Borsada rahat işlem (alım-satım) yapmanıza neden olur.

  -Önemli Haberleri İnceleyin. Diyelimki Kısa vadede al sat yapacaksınız. Ve bir hisseyi gözünüze kestirdiniz (grafikleri incelediniz) işlem hacmide fena sayılmaz. Geriye Haberleri incelemek kalıyor. Borsada o hisse hakkında ne gibi haberler çıkmış bakmak gerekir.

  Ancak haber derken "BU HİSSE FIRLAYACAK" Alın tarzında haberler değil. Tam tersine bilançoya, sermeye arttırımına, satışlara, karlara yönelik haberler olmalıdır. Yani bazı önemsiz haberleri ve şafatalı haberlerden kendinizi koruyun.

  -BORSAYA YENİ BAŞLAYANLAR İMKB-30 hisseleriyle al-sat deneyebilirler. Bunların işlem hacimleri yüksektir. Hemen satabilir Hemen alabilirsiniz.

  Bu maddeler çerçevesinde Kısa Vadeli al sat yapılabilir.

 • #3
  Cevap: Kısa Vadeli Yatırım

  Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler

  Yorum yap


  • #4
   Cevap: Kısa Vadeli Yatırım

   teşekkürler

   Yorum yap


   • #5
    Cevap: Kısa Vadeli Yatırım

    Teşekkürler açıklama için.

    Yorum yap


    • #6
     teşekkürler

     Yorum yap

     Unconfigured Ad Widget

     Collapse

     Neler Oluyor

     Collapse

     Şu anda 1 kullanıcı aktif olarak bulunuyor. Bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir..

     Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 14:58 içinde çevrimiçi oldu.

     Hazırlanıyor...
     X