Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

İdeal Formülleri

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Cevap: İdeal Formülleri

bende c# kursuna gidecektim burdan bir ön eğitim alayım teşekkürler
    Aslı virtual tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Sn Baboli, çalışıyor musunuz? yoksa zamanınız bol mu?
    Evli misiniz? çocuğunuz var mı? yaşınız kaç?

Eğer çalışıyor, evli ve çocuk sahibi iseniz, harcadığınız zamana değmez.
    Zamanınız var ise ailenize ayırın.

Neden diyeceksiniz?
    Birincisi; Çok konsantre olmanız, zaman ayırmanız gerekecek.. Bu da ailenizi ihmal etmeniz anlamına gelecek.
    İkincisi; Siz programcı olmayacaksınız. Size sadece eğer İdeal FN programında algoritmalardaki formulleri hazırlayacak kadar bilgi gerekiyorsa bütün dili öğrenmeye kalkışmaya gerek yok. gereksiz enerji kaybı olur.

Ama, yok eğer, ben gencim, yakışıklıyım, delikanlıyım, bekarım, acık da "deliyim", böyle şeylerle uğraşmayı severim diyorsanız sizi tebrik ederim ve kolay gelsin derim.

Başlangıç için önerilerim şöyle olacak (Çünkü en büyük sıkıntınız nereden başlayacağım olacaktır)

1. Microsoft Açık Akademiye üye olun (buradan) http://www.acikakademi.com

2. Burada, adım adım aşağıdaki eğitimleri almanız yararlı olur. Burada C sharp temelli programcılık eğitimi vardır
    • Modül 1 - Bilgisayar Programcılığına Giriş
    • Modül 2 - Temel Programlama 1
    • Modül 3 - Temel Programlama 2
    • Modül 4 - Temel Veri Tabanı
    • Modül 5 - İleri Prog. ve Nesne Yönelimli Prog.
    • Modül 6 - Veritabanı Programlama
    • Modül 7 - Web Uygulama Geliştirme
    • Online Kaynaklar
    • Önerilen Eğitimler
    • Windows 8 Uygulama Geliştirme
    • Windows Phone Uygulama Geliştirme

Modül 5 e kadar gelebilirseniz ne mutlu size..
    Bence modul 5 e geldiğinizde bu sitedeki eğitiminize isterseniz ara verip diğer kaynaklara bakabilirsiniz.
    İsterseniz sonra yine devam edersiniz.
    3. Buradan sizin ihtiyacınız olan temel programları yasal olarak indirmeniz mümkün olacaktır.
    Temel programlama bölümlerini yaparken size indirilecek programların neler olduğu gösterilecek ve bu programlar için lisans key leri size gönderilecektir.
    Bunların neler olduğunu buradaki derslere başlayınca yavaş yavaş anlayacaksınız, ama ben size yardımcı olayım. ihtiyacınız olanlar kabaca
    * ilk olarak bilgisayarınıza .NET Framework yüklemeniz gerekecek. bu kurulum Modül1-Bilgisayar programcılığına giriş bölümünde bir word dosyası
    içinde anlatılmaktadır.
    * Daha sonra VISUAL STUDIO EXPRESS indirmeniz gerekecek. Bu platform aşağıdaki programlardan oluşmaktadır;
    Web için Visual Studio Express 2013

Windows için Visual Studio Express 2013

Windows Masaüstü için Visual Studio Express 2013

Visual Studio Team Foundation Server Express 2013

Windows Phone için Visual Studio Express 2012

4. Bu programlar sizin C sharp için ihtiyaç duyacağınız ortamı sağlayacaktır.

5. Microsoft Açık Akademi aynı zamanda bir sertifikasyon ortamıdır. Yani dersleri becerebilirseniz Microsoft Programcısı sertifikası alabilirsiniz :)
    Ama modülleri dikkatli takip edin, testleri bir kez cevaplama hakınız vardır. Başarısız olursanız bildiğim kadarıyla tekrarı yok.

6. Zaten durumunuzu ilk 4 modülde kendiniz anlarsınız. Muhtemelen moraliniz bozulacak ve bırakmak isteyeceksiniz. Ama öyle yapmayın. İlk 4 bölümü tamamlayın isterseniz testleri almadan tamamlayın. Testlere sonra bakarsınız. Gerçi şöyle bir şey olabilir, bir modülü başarıyla geçmeyince diğerine başlama hakkı tanımıyor olabilir.

7. Böylece .NET ve C # ortamını kurmuş ve Algoritma ve Programcılığa giriş hakkında giriş bilgisine sahip olmuş olursunuz.

8. Şimdi diğer sitelere ve video eğitimlerine bakabilirsiniz. Aslında bu eğitimi yaparken de bakabilirsiniz tabi. Ama burada 5nci modüle kadar zorla da olsa gelmenizde yarar var. olup olmayacağına ancak böyle karar verebilirsiniz. Diğer sitelerde de .NET Framework platformu kurulumu anlatılmaktadır. O sitelerde muhtemelen daha anlaşılır şekilde anlatılır. Onlardan da yararlanabilirsiniz.

9. Diğer eğitim platformlarına baktıktan sonra da hala devam etmek isterseniz artık kendi yolunuzu bulabilecek durumdasınız demektir.

10. Olmadı mı? O zaman, benim başlangıçtaki önerilerime geri döneceksizin. Zaten gerekli olan bilgilerin bir kısmını da öğrenmiş olacaksınız.

Size kolay gelsin..
    hisseanaliz.net ky dostu platform.
    Yaptığım yorum, çizdiğim grafikler yatırım tavsiyesi değil sorumluluk kabul edilmez. Stop candır.
    twitter hesabım @selim10711453 selim tanış bmk4

Yorum yap

Matrıksin tek artısı basit olması. ideal algoritmik olduğundan daha detaylı 1 ay denedim 3 tane mov u zor yaptım çok emek istiyor.

Yorum yap

C# ile ilgili detaylı ve basit anlatımlı olarak aşağıda yer alan siteden takip edebilirler. Programcılık temellerini beklemeyin lütfen, C# ın temellerini bulacaksınız.

https://tr.wikibooks.org/wiki/C_Shar...temel_bilgiler

Yorum yap

iDeal Kullanım Klavuzları ve Eğitim Dökümanları
          http://www.directfn.com.tr/download/egitim.html

Yorum yap

iDeal Sistem Kütüphanesi
            http://www.directfn.com.tr/idealsistem/index.html

Yorum yap

SİSTEMLER
              http://www.directfn.com.tr/sistemler/

Yorum yap

Hepsine baktım ama sistem tanımlamadaki sağ daki 2 pencere mantıgını anlamam uzun sürecek herhalde...:(

Yorum yap

bunların alt elemanlarıda bilmek lazım neyi nerden çağıracağız.
                  http://

Yorum yap

arkadaşlar bence ilk yapılacak şey kendilerinin sistemleri içerisinde olan ototrend i çalıştırım.. sistemlere dokunduğunuz zaman açılan kod sayfasında okunacak ve okunmayacak bar sayısı ile ilgili satırlar var ...onlar iki satır kod yazmışlar ...onu kendiniz bar sayıları ile oynayarak veya kod satır sayfasını çoğal tarak denemeler yapabilirsiniz...kendinizin hazırlayacağı 4 satırlık kod daha rsi macd gibi indnikatörlerden çok daha iyi sonuç verecektir...

Yorum yap

İyi Bayramlar ben yap boz deniyorum ama bilinçli yapmayınca sonuçlarda yanlış yönlendirebilir en az 2 ay test etmek lazım. eğitim almamız lazım kod yazmak için.

Yorum yap

burdakı sistemlerin kodlarını ben açamadım açabilen varmı acaba

Yorum yap

hangilerini?

Yorum yap

İyi akşamlar İdeal için süper trend stochastıc rsi gibi indikatörler için optimizasyon ve sistem formülü olan varmı

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu anda 1 kullanıcı aktif olarak bulunuyor. Bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 15:58 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                            X