Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

hisse senedi teknik takip yorum

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• hisse senedi teknik takip yorum

geçenler de aracı kurumların verdiği hedef fiyatlar üzerine yorumlar yapmıştık neye göre veriliyor verildikten sonra ne oluyor gibilerden

egeen için bir örnek vermiştim gerçi sağlam şirketlerin hepsinin geleceği konum bunlar

Aslı sittili tarafından gönderilmiş
    adamlar hedef fiyat verirler ertesi gün çakılır hisse dün doas ı incelerken farkettim

döçe doas hedefini 9.60dan 10.40 yükseltmiş 8inde

hisse 8.30 oldu :)

doaş bunu haketmiyor anlamı çıkmasın sonuna kadar hakeder ama aynı gün düşmesi manidar

bak ben de hedef vermiştim ama nasıl :??????

hedef fiyat normalde hissenin geçmişte görmüş olduğu fk-pd/dd vb. değerlere göre ya da açıkladığı-açıklayabileceği kar rakamlarına göre verilir

ülkemizdeki kurumlar genelde hisseleri alır 1den bu hisse 2 tl olacak der 1.20-30a kaldırır 1.70.80e satar sonra tekrar bir rapor 1 tl olacak derler son kalanları ile 1.50 ye basarlar önü sonu 1 tl olur :)

mesela egeen 6.5 fk ile fiyatlanıyor yakın zamanda 11 fk ile fiyatlanmış %80 gibi bir artış

karının sürekliliği halinde yani 2. çeyrek karı 8 milyon üzeri gelirse bu oranlarla devam edeceğinden hisse 150 tl olsa neden oldu demem

bu maximum hedef fiyattır

geçmişte fiyatlandığı 5-7-9-11 fk larının ortalaması olan 8 fk hissenin asıl hedefidir bana göre o da %25 prim demektir ve hakeder
    105.35 ile 8 fk görüldü............
    geçmişi gezerken egeen için kapsamlı bir yorum daha yaptığımı farkettim .............

Aslı sittili tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    desiber arkadaşın istediği egeen analizini özel sebeplerden tamamlayamadım akşam kusura bakmasın

EGEEN hisse yorum grafik analiz

bu da sanayinin devleri listesinde yerini alabilir

sürekli artan bir satış kar grafiği var fk 8 ile oldukça cazip

kısa vade dönen varlıkları borçlarının 3 katı çok olumlu

satışlarından elde ettiği gelir maaliyetinin %40-50 üzerinde

bu da nekadar satış yaparsa bunun %50-60ı maaliyet gerisi brüt kar olarak yansıyor hisseye

burda takip edilmesi gereken önemli detay ilk çeyrek karı

gecen sene 1. dönem 3 milyon tl kar açıklamış şirket ve bu dönem bunun üzerinde açıkladığı her rakam fknın gerilemesine ve hisse fiyatının ucuzlamasına yol açacak

ayrıca yüksek bedelsiz potansiyelini açıkladığı kar oranına karşın sadece 3 milyon olan sermayesinden anlıyoruz

buna rağmen bi karton bi konya gibi fiyatlanmıyor onlara uysa fiyatı 2-3 kat olabilirdi

temettü verimliliği de göze hoş gelen bir diğer detay

son dönemlerde ettiği karın yarısını temettü olarak dağıtıyor

bu ayın 25inde 5 tl temettü ödemesi gerçekleştirecek

fk bazında endeksinde kriz zamanlarında gördüğü çekilmelere göre dibi 6-7 civarları ve şuan fk makul seviyelerde

fk ortalaması son dönemlerde 9-10 arası bu da fiyatın %20 daha ucuz olduğunu gösteriyor geçmiş fiyatlamalara göre

fk max değeri 13 ve buda geçmiş dönemlere göre fiyatın ortalama %55-60 yukarı potansiyelini gösteriyor

özetle egeen eğer bir kriz çıkıp borsa çökmez ise dip fiyatlarda diyebiliriz

ve ilk çeyrek bilançosunun önemini birkez daha vurgulamak isterim

teknik olarak haftalık 2009 krizinden gelen dik bir trendi var

trendin desteğinden aldığı tepki ile ara dirence yönelmiş durumda değeri 120 tl civarları (endekste bozulma olmadığı sürece orta uzun vade oluşabilecek bir hedef)

günlükte ise 72.50-81.00 arası hareketleri mevcut ve bu seviyelerin kırılımında 60.00 veya 90.00 seviyeleri sert gelebilir görülüyor

uzun vade yatırım için trend takibinde ise en alt trendin devamı halinde hedefleri grafikteki gibi

yatırım tavsiyesi değildir
    hisse örnek bir sanayi hissesi ve çerçöp değil

bu hesaplamaları diğer tüm şirketler için yapabiliriz

3 aylık açıklamadan önce f-k 8 miş kar gelmiş f-k düşmüş sonra tekrar fiyat artışı ile beraber fk eski düzeyine gelmiş

hala nasıl kaçtığına yanıyorum ve yapılan bu analizlerin derli toplu biryerde durması amacım....:)
    yazılan ve çizilenler yatırım tavsiyesi olmayıp sadece geleceğin geçmişe göre yorumu niteliğindedir

Yerin derinliklerinden geldiler
    Ellerinde susmak bilmeyen bir yeraltı güneşiyle
    Ne kadar diplere bastırılsa
    O kadar boğulmak bilmez yankısıyla yüreklerinin

Cevap: uzun vade teknik temel değerlendirmeler ve yatırım yöntemleri

geçenler de aracı kurumların verdiği hedef fiyatlar üzerine yorumlar yapmıştık neye göre veriliyor verildikten sonra ne oluyor gibilerden

egeen için bir örnek vermiştim gerçi sağlam şirketlerin hepsinin geleceği konum bunlar

adamlar hedef fiyat verirler ertesi gün çakılır hisse dün doas ı incelerken farkettim

döçe doas hedefini 9.60dan 10.40 yükseltmiş 8inde

hisse 8.30 oldu :)

doaş bunu haketmiyor anlamı çıkmasın sonuna kadar hakeder ama aynı gün düşmesi manidar

bak ben de hedef vermiştim ama nasıl :??????

hedef fiyat normalde hissenin geçmişte görmüş olduğu fk-pd/dd vb. değerlere göre ya da açıkladığı-açıklayabileceği kar rakamlarına göre verilir

ülkemizdeki kurumlar genelde hisseleri alır 1den bu hisse 2 tl olacak der 1.20-30a kaldırır 1.70.80e satar sonra tekrar bir rapor 1 tl olacak derler son kalanları ile 1.50 ye basarlar önü sonu 1 tl olur :)

mesela egeen 6.5 fk ile fiyatlanıyor yakın zamanda 11 fk ile fiyatlanmış %80 gibi bir artış

karının sürekliliği halinde yani 2. çeyrek karı 8 milyon üzeri gelirse bu oranlarla devam edeceğinden hisse 150 tl olsa neden oldu demem

bu maximum hedef fiyattır

geçmişte fiyatlandığı 5-7-9-11 fk larının ortalaması olan 8 fk hissenin asıl hedefidir bana göre o da %25 prim demektir ve hakeder
    105.35 ile 8 fk görüldü............
    geçmişi gezerken egeen için kapsamlı bir yorum daha yaptığımı farkettim .............

Aslı sittili tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    desiber arkadaşın istediği egeen analizini özel sebeplerden tamamlayamadım akşam kusura bakmasın

EGEEN hisse yorum grafik analiz

bu da sanayinin devleri listesinde yerini alabilir

sürekli artan bir satış kar grafiği var fk 8 ile oldukça cazip

kısa vade dönen varlıkları borçlarının 3 katı çok olumlu

satışlarından elde ettiği gelir maaliyetinin %40-50 üzerinde

bu da nekadar satış yaparsa bunun %50-60ı maaliyet gerisi brüt kar olarak yansıyor hisseye

burda takip edilmesi gereken önemli detay ilk çeyrek karı

gecen sene 1. dönem 3 milyon tl kar açıklamış şirket ve bu dönem bunun üzerinde açıkladığı her rakam fknın gerilemesine ve hisse fiyatının ucuzlamasına yol açacak

ayrıca yüksek bedelsiz potansiyelini açıkladığı kar oranına karşın sadece 3 milyon olan sermayesinden anlıyoruz

buna rağmen bi karton bi konya gibi fiyatlanmıyor onlara uysa fiyatı 2-3 kat olabilirdi

temettü verimliliği de göze hoş gelen bir diğer detay

son dönemlerde ettiği karın yarısını temettü olarak dağıtıyor

bu ayın 25inde 5 tl temettü ödemesi gerçekleştirecek

fk bazında endeksinde kriz zamanlarında gördüğü çekilmelere göre dibi 6-7 civarları ve şuan fk makul seviyelerde

fk ortalaması son dönemlerde 9-10 arası bu da fiyatın %20 daha ucuz olduğunu gösteriyor geçmiş fiyatlamalara göre

fk max değeri 13 ve buda geçmiş dönemlere göre fiyatın ortalama %55-60 yukarı potansiyelini gösteriyor

özetle egeen eğer bir kriz çıkıp borsa çökmez ise dip fiyatlarda diyebiliriz

ve ilk çeyrek bilançosunun önemini birkez daha vurgulamak isterim

teknik olarak haftalık 2009 krizinden gelen dik bir trendi var

trendin desteğinden aldığı tepki ile ara dirence yönelmiş durumda değeri 120 tl civarları (endekste bozulma olmadığı sürece orta uzun vade oluşabilecek bir hedef)

günlükte ise 72.50-81.00 arası hareketleri mevcut ve bu seviyelerin kırılımında 60.00 veya 90.00 seviyeleri sert gelebilir görülüyor

uzun vade yatırım için trend takibinde ise en alt trendin devamı halinde hedefleri grafikteki gibi

yatırım tavsiyesi değildir
    hisse örnek bir sanayi hissesi ve çerçöp değil

bu hesaplamaları diğer tüm şirketler için yapabiliriz

3 aylık açıklamadan önce f-k 8 miş kar gelmiş f-k düşmüş sonra tekrar fiyat artışı ile beraber fk eski düzeyine gelmiş

hala nasıl kaçtığına yanıyorum ve yapılan bu analizlerin derli toplu biryerde durması amacım....:)
    yazılan ve çizilenler yatırım tavsiyesi olmayıp sadece geleceğin geçmişe göre yorumu niteliğindedir

Yorum yap

hisse senedi teknik takip yorum

Hisse senedi yatirim stratejileri,hisselere ait beklentiler,hisse senedi yatirim mantiği,hisse senedi analizleri,hisse senedi yorumlari.
      UMUTSARI YI TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZİ TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
      HİSSEANALİZİ FACEBOOK DAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
      HİSSEANALİZ YOUTUBE VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN ___
      FORUMA RESİM EKLEMEK İÇİN ___
      HİSSELERE AİT SORULAR İÇİN ___

HİSSEANALİZİ INSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZ İÇİN NE DEDİLER ___

Yorum yap

Cevap: Hisse senedi yorumlari

hayırlı uğurlu bereketli olsun

Yorum yap

hayırlı olsun

Yorum yap

hayırlı bereketli olur inşallah..

Yorum yap

Aslı umutsari tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Hisse senedi yatirim stratejileri,hisselere ait beklentiler,hisse senedi yatirim mantiği,hisse senedi analizleri,hisse senedi yorumlari.
              Agam ordan bana %10 kilo viresen mi🍒🍑🍐🍉🍈🍍🍓🍇🍆🍅🍄🍋🍊🍏🍎🍌🍠🌰

Yorum yap

Cevap: hisse senedi teknik takip yorum

Hayırlı olsun bereket getirsin

Yorum yap

Hayırlı olsun.Basarılar dılerım
                  GERCEK BİR DUVARDIR ARADAKİ MESAFEYİ İYİ AYARLAMAN LAZIM, YOKSA CARPARSIN

Yorum yap

Hayırlı olsun başarılar.
                    unslo ʞɐlʞɐʇǝdǝʇ ǝlʎoq uɐʎɐɯlɐ uıɯɐʇıʌ

Yorum yap

hayırlara vesile olsun inşallah
                      "Hayat üçbuçukla dört arasındadır,ya üçbuçuk atarsın ya dörtdörtlük yaşarsın"

Yorum yap

teşekkürler arkadaşlar gerekli düzenlemeleri yapıp bayram sonrasına kadar en verimli hale getireceğiz inşallah

Yorum yap

Hayırlısı olsun arkadaşlar Allah utandırmasın, bol kazançlara vesile olsun inşallah, Amin
                          There is no justice...not in this world

https://twitter.com/serciozb

Yorum yap

topiğin ilk grafiğini atayım bismillahirrahmanirrahim diyerek

endeks kanal içinde hareket ediyor görüntüsü var, bu kanaldan çıkarsa iyi olur çıkmadığı takdirde yön aşağılarda

There is no justice...not in this world

https://twitter.com/serciozb

Yorum yap

Hayırlı olsun dostum.Elinize emeğinize sağlık.

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 3 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 3 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 14:58 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                              X