Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Sadıktan ve Ertan’la Temel Teknik Geyik

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Misisipi
  bir konu başlattı Sadıktan ve Ertan’la Temel Teknik Geyik

  Sadıktan ve Ertan’la Temel Teknik Geyik

  Yeni Topiğimiz Hayırlı Olsun


  logo yazı.png

 • $ehzade
  replied
  4 dakikada meksa garanda 1.5 milyondan fazla mal sattı yine.
  dikkatli olmakta fayda var bankalarda.

  garan.png

  Bir yorum yaz:


 • engk
  replied
  Merrill Lynch'in hakim ortağı olduğu BlackRock, Türk Hava Yolları'ndan 1.415.417 adet hisse aldığını duyurdu. Böylelikle BlackRock'un payı THYAO'da %5'i aştı.

  Bir yorum yaz:


 • engk
  replied
  Küresel piyasalar makroekonomik verilerden gelen farklı sinyaller ve jeopolitik belirsizlikler nedeniyle karışık bir seyir izlerken, bugün yoğun veri gündemi takip edilecek.

  Piyasalarda bugün takip edilecek veriler şöyle:

  10.00 Türkiye, haziran ayı konut satışları

  11.30 İngiltere, haziran ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)

  12.00 Avro Bölgesi, haziran ayı TÜFE

  14.30 Türkiye, mayıs ayı konut fiyat endeksi

  15.30 ABD, mayıs ayı konut başlangıçları ve inşaat izinleri
  https://www.***********.com/haber/ku...isinda/1421537

  Bir yorum yaz:


 • tarsus33
  replied
  herkese günaydın

  Bir yorum yaz:


 • Markazit
  replied
  Gunaydin bereketli bir gun olur insallah

  Bir yorum yaz:


 • Hezekiel
  replied
  Selamın Aleyküm dostlar Günaydın. Hayırlı sabahlar Cümleten bol bereketli kazançlar.

  Bir yorum yaz:


 • Karaca
  , 'ın cevabını yorumladı
  Doktorum Allah kolaylık versin.zor iş hastayla üstüne birde bizim bazı halden anlamaz insanlarımız.benim oğlum otizmli, dernekde görevim var, torun bakıyoruz...Amma velakin selamsız girmem genelde ve selamsız onlunda batar bana sabah güzel bir gülümseme ile GÜNAYDIN benim için dünya malı.yoksa iş yatırımın ve gedik'den gelen bilgileri paylaşabilirim.dediğiniz gibi secici olarak tivitırda gayet güzel bilgi ve verilerde var.Emekleriniz için teşekkür ederim,sitenin tüm EMEKÇİLERİNE elimden gelen budur.

 • $ehzade
  replied
  selamun aleyküm.
  cümleten günaydın herkese bol kazançlar kolay gelsin

  Bir yorum yaz:


 • erkan14
  replied
  Günaydın hayırlı günler ve kazançlar

  Bir yorum yaz:


 • Karaca
  replied
  Piyasalar 17/07/2019 S400 yaptırım korkusu azalıyor Dünya borsaları hızlı yükseliş sonrasında soluklanıyor. Küresel ticaretin önündeki engellere rağmen dünya ekonomisi genişleyici para ve maliye politikalarıyla büyümeye devam ediyor. Risk iştahının güçlenmesine paralel gelişmekte olan varlıklara para girişi dürüyor. Yunanistan’ın %3,9 getiri vadeden 10 yıllık tahvil ihracına 12 milyar avro talep (satış 2,5 milyar avro) geldi. Beklentilerden güçlü perakende satış verisi sonrası uzun vadeli ABD tahvillerinde görülen sınırlı kayba karşın Fed vadelileri önümüzdeki 12 ay için 85bp faiz indirimi fiyatlamaya devam ediyor. Geçmiş veri Fed’in sigorta indiriminin 75bp civarında olduğunu gösteriyor. Cuma günkü sert satışlar sonrasında Türkiye varlıkları tepki alışıyla yükseldi. ABD ile Türkiye arasında devam eden görüşmeler S400 yaptırımlarının sınırlı olacağı beklentisini artırarak piyasaları destekliyor. 25 Temmuz PPK toplantısı için faiz indiriminin önden yüklemeli olacağı beklentisine paralel 10 yıllık tahvillerdeki satış devam ediyor. Türk lirası sert faiz indirim beklentisine rağmen güçlü seyrediyor. Gelişmekte olan piyasalardaki olumlu havaya paralel Borsa İstanbul’da hafif yukarı yönlü bir açılış bekliyoruz. Başkan Trump’ın Türkiye poziitf açıklamasının piyasa etkisinin sınırlı olacağını öngörüyoruz.

  Haberler & Makro Ekonomi
  İşsizlik Oranında Yükseliş Devam Ediyor Nisan’da mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı önceki aya kıyasla 0,1 puan artarak %13,8’e yükseldi. Geçen yılın aynı ayında işsizlik oranı %10,3 seviyesindeydi. Arındırılmış işsizlik oranı son 14 aydır aralıksız olarak aylık bazda artıyor. Öte yandan arındırılmış tarım dışı işsizlik oranı %16,0 ile aylık bazda değişmezken, genç işsizlik oranı %25,5’e geriledi (Mart 2019: %25,7). Son olarak Mart’ta iş gücüne katılım oranı önceki aya kıyasla 0,2 puan azalarak %53,1’e geriledi. Aylık istihdam yaratımında önceki iki ayda görülen artış sonrası Nisan’da yön tekrar aşağıya döndü ve 74bin kişilik azalma oldu. Nisan ayı istihdam detaylarda tarım istihdamının 84bin kişi azaldığı, inşaat ve hizmet istihdamının ise sırasıyla 32 ve 30bin kişi azaldığı görülüyor. Verideki tek iyi haber ise sanayi istihdamında 71bin kişilik aylık artışın olması. Özetle işsizlik oranındaki yükseliş Nisan ayında da devam etti. Ancak son iki aydır artışın hız kestiğini görüyoruz. Geçen hafta açıklanan ve büyümede toparlanma sinyali veren Mayıs sanayi üretimini ve diğer öncü göstergelerde görülen iyileşmeyi dikkate alarak Mayıs ayı istihdam piyasasına kısmi bir toparlanma görebiliriz. Ancak istihdam piyasasındaki olası toparlanmanın kırılgan olacağını düşünüyoruz.

  Haziran 2019 Merkezi Yönetim
  Haziran’da Merkezi Yönetim bütçesi 12,1 milyar TL açık verirken faiz dışı denge 7,7 milyar TL açık verdi. Geçen yılın aynı ayında bu rakamlar sırasıyla 25,6 milyar TL açık ve 23,2 milyar TL faiz dışı açık şeklindeydi. Bütçedeki iyileşme faiz hariç harcamaların yıllık %15,5 azalması etkili oldu. Harcama tarafındaki azalmada sosyal güvenlik harcamalarının (faturalı ödemeler) geçen sene Haziran’a göre azalması temel faktör. Ayrıca sermaye giderlerinde ve borç verme kaleminde de azalma söz konusu. Öte yandan personel giderlerindeki artış devam ediyor. Gelir tarafında yıllık bazda %7,6’lık artış var. Ancak geçen sene Haziran performansına göre gelir performansında düşüş var. Haziran’daki %7,6’lık gelir artışının 4,1 puanı vergiden, 4,8 puanı faiz-pay-ceza (diğer çeşitli gelirler kısmı, detayını göremiyoruz) kaleminden geliyor. Vergi gelirlerinde ise gelir vergisi, KDV ve tütün ürünlerinden alınan ÖTV gelirlerindeki artış öne çıkıyor. Öte yandan ithalattan alınan KDV ve motorlu karar taşıtlarından alınan ÖTV gelirlerinde düşüş sürüyor. Yılın ilk yarısında bütçe açığı 78,6 milyar TL’ye ulaşırken, faiz dışı denge 27,9 milyar TL açık verdi. 2018’in aynı döneminde bütçe açığı 25,6 milyar TL, faiz dışı açık ise 12,3 milyar TL seviyesindeydi. Haziran ayındaki kısmı toparlanmaya rağmen bütçede vergi gelirlerindeki sert düşüşün etkisiyle ilk yarıda ciddi bir bozulma görüyoruz. Özetle bütçedeki Haziran ayında harcama kalemlerindeki azalma nedeniyle kısmi bir toparlanma görüyoruz. Ayrıca vergi gelirlerinde bir toparlanma olması iyi haber. İç talepteki iyileşmenin boyutuna bağlı olarak bu cephede yılın ikinci yarısında daha iyi bir görünüm bekliyoruz. Haziran’daki kısmi toparlanmaya rağmen yılın ilk yarısına bakıldığında ise bütçedeki bozulma net şekilde görülüyor. Mevcut görünüm nedeniyle 110 milyar TL (milli gelirin %2,5’i) olan yıllık bütçe açığı tahminimiz üzerinde yukarı yönlü risklerin olduğunu belirtiyorduk. Ancak Merkez Bankası yedek akçe transferi bütçedeki yukarı yönlü riskleri sınırlayacaktır. Bu bağlamda şimdilik 2019 bütçe hedefinde bir değişiklik yapmıyoruz.

  İş Yatırım.

  Bir yorum yaz:


 • PEGASUSREAL
  replied
  Günaydın, hayırlı kazançlar olsun.

  Bir yorum yaz:


 • Karaca
  replied
  Günaydın Hayırlı bol kazançlar dilerim.

  Bir yorum yaz:


 • gazeteci
  replied
  gününüz aydın olsun .)

  Bir yorum yaz:


 • Whippingboy
  replied
  Günaydın bol kazançlar

  Bir yorum yaz:

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 55 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 38 üye 17 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 14:58 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
X