Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

AGYO Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisse yorum haber analiz

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Aslı Denizeren tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Değerleme uzmanlarının dahi hesaba katmadıkları gelir kalemi var.
    kuleye çıkış geliri.
    uzunca bir dönem kapalı olduğundan Ankaralıların ilk başta yoğun talebi olabilir.
    firmanın yıllık yabancı turist ziyareti hedefi 2 milyon kişi.
    hedef tutarsa ve yılda yerli yabancı toplam 1 milyon kişi kuleye çıksa
    yılda kişi başı 25 tl den 25 milyon yapar

ytd
    Anormal hayali bir rakam, bos beklenti yaratmayalım. Günde ortalama 3 bin Ziyaretci demek, inkansız bence.
    1/10’u belki... o bile zor...

Yorum yap

• Denizeren
      Denizeren yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      benim beklentim değil
      adamların 2 milyon yabancı turist hedefi var linki aşağıda
      http://www.milliyet.com.tr/iste-yeni...onomi-2757366/
      hedefleri tutarsa; 2 milyon yabancı turist hamburger lahmacun yemeye atakule'ye gelmeyecek.
      100 kişi dediğin 2 otobüs turist kafilesi.

ytd

• imkansız o rakamlar. günde ortalama 100 kişi çıksın iyidir. (seyir için, restorant hariç)

Yorum yap

• Arada bi yüzde 5 prim yapsa da bu kadar sıkıcı olmasa ???? gelir beklentim 35 milyon ama vizton buyken 100 milyon olsa ne olur

Yorum yap

• AGYO.PNG
        Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
        hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
        hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

https://twitter.com/hisseanaliznet
        http://www.facebook.com/hisseanaliz.net

Yorum yap

• Bedelliye katilacak arkadaslara nacizane tavsiye, simdiden para biriktirmeye baslamak lazim 2019 kasim aralik gibi yine bir temettu odemesi yapmamiz gerekebilir, hisseye hamallik yaptigimiz icin. Adam nakdin tadini aldi bundan sonra iflah olmaz bu tahta bu .....evlatlarinin elinde

Yorum yap

• Aslı hg_1020 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Bedelliye katilacak arkadaslara nacizane tavsiye, simdiden para biriktirmeye baslamak lazim 2019 kasim aralik gibi yine bir temettu odemesi yapmamiz gerekebilir, hisseye hamallik yaptigimiz icin. Adam nakdin tadini aldi bundan sonra iflah olmaz bu tahta bu .....evlatlarinin elinde
            Korkma korkma, o kadar değil.. kuleyi monte etmek için bedelli yapıyorlar zaten;)) sebep kalmadı. Bunlar 5 yıl bi halt yapanazlar, zaten yapmasınlar; beceremiyorlar...
            yılda 20 mio civarı kar yapan, borcsuz bir firma olacak. 4-5 mio da temettü dağıtan bir firma olur.
            Artık ne kadar deger biçersiniz firmaya bilemem

Yorum yap

• Aslı Beterböcek41 tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Anormal hayali bir rakam, bos beklenti yaratmayalım. Günde ortalama 3 bin Ziyaretci demek, inkansız bence.
              1/10’u belki... o bile zor...
              Arkadas orayı, dolmabahce falan mı sandın? Tur otobusuyle ankaraya giden turist gordun mu? Kac yabancı turist gidiyor ankara’ya?
              adamlar bi yalan solemiş, inanmışsın bizi inandırmaya calısıyorsun üstüne.
              bak o haberde %90 kiralandı diyor, ekp raporunda 70-75. En net olması gereken bilgi bile yalan- yanlış.
              Böle gereksiz yanlıs bilgilerle insanları beklentiye sokabileceğiniz net.
              evet bence de max 200 kişi cıkar gunde, fazlası olmaz.

Yorum yap

• hg_1020
                hg_1020 yorumladı
                Yorumu Düzenleme
                2000 senesinde gitmistik 2 arkadas ile, hem de kar kis idi, bizimle birlikte rahat 15-20kisi vardi. Yanlis hatirlamiyorsam 15 tl vermistik o zaman. Gunluk ortalama 500 ü öldürmek diye dusunuyorum. Senede 3 milyon tl yazar heralde

• Aslı Denizeren tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              bedelli sonrası kasada 20 milyon olacak söylemi gerçekçi değil.
              6 aylık bilançoda toplam borç 55 milyondu.
              aradan 4 ay geçti. şu anda mevcut borcu bilmiyoruz
              kaldı ki bedelli yatana kadar da 4 ay geçer.
              kule tadilatı maliyeti meçhul.

Şu an ki fiyat 1,83 bugün bedelliler yatsa hisse bölünse
              yarın ki açılış fiyatı 1,55 olur
              piyasa değeri 359 milyona yükselir
              Avm tahmini geliri aylık 3 milyon olsa yıllık 36 milyon kardan
              f/k 10 olur

akmerkez gyo f/k 8,5 olduğu düşünülürse
              bugün agyo akmerkeze göre %18 daha pahalı

8,5 f/k için olması gereken fiyat 1,50

yatırım tavsiyesi değildir

Yanlış anlaşılma olmasın kimseye bi şey pazarlayarak aldırma veya sattırma gibi bir niyetim yok.
              Sadece beyin jimnastiği.
              Bedelli haberinden sonra benim tahminim 1,50'ye gelmesi ve bu seviyelerde taban oluşturması idi. Herkes çok ümitli olduğu ve bize sattırmak mı istiyorsun gibi yorumlar yapabileceği için çok net söylemedim.(o zaman ki yorumum üstte) Geri çekilmenin %20'si sulanma etkisi.(bedelli dolayısıyla)
              Şu an piyasada ki şirketlerin F/K sı o günden bu yana daha da düştü.
              hatta bugün yukarıda yaptığım fiyatlamaya; AKMGY'nin bugün kü 6,84 F/K sını baz alırsak AGYO 1,21 olması lazım.

Piyasa her zaman F/K ile çalışmaz tabi.
              Şu anda önümüzde ki havuç kule açılışı ben ona dikkat çekmek istedim.(nisan 2019)

Kule, günde yaklaşık 15 saat çalışır. senin 100 kişi hesabına göre 10 dakika da bir kişi kuleye çıkıyor.(seyir terasını kapatsın daha iyi)
              Kaç kişi çıkar bilemem.
              Atakule Dolmabahçe'den önemli Ankara için.
              İstanbul'da 10 gün kalsan Dolmabahçe'yi gezmeye fırsat bulamayabilirsin.
              Ankara'ya misafirin gelse 2. gün nereye götüreyim diye çatlarsın.
              Ankara'nın turistik bir yer olmadığı zaten belli otobüs örneği kişi sayısının kapladığı alanı belirtmek içindi.
              Bu arada adamların yabancı turistten kastı sadece yurtdışı değil Ankara'ya dışardan gelen yurtiçi(Ankara dışından) ve yurtdışı toplam kişi sayısı.

Bu arada eski dönem bilançoları taradım. Kuleye çıkış gelirleriyle ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Olsa dipnotlar da görürdüm kesin.
              Ağalar kuleye çıkış yerini aile içi birisine muvazaalı kiraya verip bu gelir kalemini göstermiyor olabilirler.
              Ya da GYO mevzuatı gereği böyle bir ticari faaliyette bulunamamaları da kuvvetle muhtemel bir olasılık.
              Bu alanı cirodan pay alacak şekilde kurumsal bir firmaya da verebilirler.

Kimseye al sat tut diye tavsiye vermiyorum. Ben şahsen uzun dönem yatırımcısı değilim.
              Hoş uzun vadeli yatırım yapsam Agyo almam. uzun vade için sağlam kurumsal hisseler varken(Soda, Aselsan vs).
              Agyo zaman zaman alıp sattığım bir hissedir.

Herkese bol kazanç.

YTD

Yorum yap

• Sn. DenizEren Detaylı analizin için çok teşekkür ederim.

Burada okuduğum yorumları mutlaka kendi akıl ve mantık süzgeçimden geçiririm.

Yorum yap

• Zeytinburnundaki Gayrimenkul için 43.755 Milyon değerleme yapmışlar.

Zeytinburnundaki arsa yaklaşık 17.000 m2

İmarlı bir arsanın fiyatını hiç bir şey bilmiyorsanız, kabaca üzerine yapılabilecek yapının yüzde 50 si olarak hesaplayabilirsiniz.
                  M2 Fiyatları ile alakalı bir durum. En kenar semtlerde yüzde 30 civarı olan bu oran m2 değeri yüksek olan yerlerde yüzde 60 a kadar çıkabilmektedir. Az çok bu işlerin içerisinde olan biri olarak söylüyorum bunları.

Zeytinburnundaki gayrimenkulün sadece arsası imara göre Ticari nitelikte olup Yaklaşık 17.000 m2 . KAKS 2, HMAX 45-55
                  Yani bu arsaya 18-20 kat ve 34.000 m2 brüt inşaat yapabilirsiniz demek.
                  Halihazırda üzerindeki Yapı 46.000 m2

Ben imar üzerinden hesap yapayım.
                  34000 Yüzde 50 si 17000 m2
                  Yani bu ölçekte bir arsayı satacak kişi bu m2 değerine göre bir fiyat isteyecektir.
                  Bölgede sıfır ofis M2 satış fiyatları emlak sitelerinde 12.000 TL civarında.

Bu ne demek?
                  Ortalama bir vatandaş bu arsanın sahibi olsa, inşaatı yapan müteahhitten en az ya 17.000 m2 ofis ya da bunun karşılığına yakın bir nakit parayı isteyecektir. Ben 10.000 TL/m2 üzerinden hesap yapacağım

17.000X10.000= 170.000.000 Milyon TL

Yani bakkal Mehmet Efendi arsa sahibi olsa en az bu parayı ister.

NOT:Zemin katta yapılabilecek m2 satış değeri daha yüksek olan mağaza ve dükkanlar ile Arsanın üzerinde halihazırda brüt 46.000 m2 yapı olduğunu da gözardı ettim.

Şimdi birisi İsmail Tarmana Atakule için değerleme raporundaki rakam 270 Milyon civarında bir rakam teklif etse, eminim gölü ile gülecektir.

Malesef borsamız ve patronlarımız çok güvenilir değiller.

Yorum yap

• Sn.Mavimartı66 benim işyerim ilgili yere neredeyse yürüme mesafesinde, ( Obaköy iş merkezi ) ilgili yerin tek kötü yanı ana caddeye cephesi dar.
                    Bu civar eski sanayi yeni konut merkezi yolunda hızla ilerliyor.
                    Hisse hiç değerlenmesin, patronlar şöyle güzel bir temettü versin, yıllarca çıkmam bu hisseden.

Yorum yap

• Aslı mavimarti66 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Zeytinburnundaki Gayrimenkul için 43.755 Milyon değerleme yapmışlar.

Zeytinburnundaki arsa yaklaşık 17.000 m2

İmarlı bir arsanın fiyatını hiç bir şey bilmiyorsanız, kabaca üzerine yapılabilecek yapının yüzde 50 si olarak hesaplayabilirsiniz.
                      M2 Fiyatları ile alakalı bir durum. En kenar semtlerde yüzde 30 civarı olan bu oran m2 değeri yüksek olan yerlerde yüzde 60 a kadar çıkabilmektedir. Az çok bu işlerin içerisinde olan biri olarak söylüyorum bunları.

Zeytinburnundaki gayrimenkulün sadece arsası imara göre Ticari nitelikte olup Yaklaşık 17.000 m2 . KAKS 2, HMAX 45-55
                      Yani bu arsaya 18-20 kat ve 34.000 m2 brüt inşaat yapabilirsiniz demek.
                      Halihazırda üzerindeki Yapı 46.000 m2

Ben imar üzerinden hesap yapayım.
                      34000 Yüzde 50 si 17000 m2
                      Yani bu ölçekte bir arsayı satacak kişi bu m2 değerine göre bir fiyat isteyecektir.
                      Bölgede sıfır ofis M2 satış fiyatları emlak sitelerinde 12.000 TL civarında.

Bu ne demek?
                      Ortalama bir vatandaş bu arsanın sahibi olsa, inşaatı yapan müteahhitten en az ya 17.000 m2 ofis ya da bunun karşılığına yakın bir nakit parayı isteyecektir. Ben 10.000 TL/m2 üzerinden hesap yapacağım

17.000X10.000= 170.000.000 Milyon TL

Yani bakkal Mehmet Efendi arsa sahibi olsa en az bu parayı ister.

NOT:Zemin katta yapılabilecek m2 satış değeri daha yüksek olan mağaza ve dükkanlar ile Arsanın üzerinde halihazırda brüt 46.000 m2 yapı olduğunu da gözardı ettim.

Şimdi birisi İsmail Tarmana Atakule için değerleme raporundaki rakam 270 Milyon civarında bir rakam teklif etse, eminim gölü ile gülecektir.

Malesef borsamız ve patronlarımız çok güvenilir değiller.
                      Nihayet birisi oradaki saçmalığı da gördü. Ama işte kalem onlarda bilançoya onu yazdılar...

Yorum yap

• GYO ların borsadaki pay değerleri üzerinde defter değerinin sınırlı etkisi bulunuyor ( Tabi satışa konu edilmedikleri sürece)
                        Önemli olan ne kadar nakit gelir üretiyor bu daha önemli oluyor.
                        Atakule gyo nun gelir durumu henüz net değil. Bu nedenle ne söylesek hep havada kalıyor.
                        Tahmin edilen kira geliri 20 milyon ila 50 milyon arasında rakamlar oldu hep.
                        Gerçekler eninde sonunda ortaya çıkacaktır.

Yorum yap

• Şuanda bir dönemeçteyiz, bizim bu fiyatlar diptir. Şirketimiz para kazanmaya başlayacak.
                          AVM'miz üst segment olup krizden vs etkilenmez.
                          Akmerkez'e bakın ortalık yıkıldı kazancı aynı devam ediyor.
                          Bu bedellide inşallah son olur.
                          Bundan sonra temettü almaya başlarız.

Yorum yap

• Yılda 50 milyon kar etse temettü ne kadar dağıtır acaba. Varmı bir yönetim kurulu kararı, bilen varmı.

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 3 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 3 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 15:58 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                            X