Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

EUYO - Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı hisse yorum haber analiz

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Aslı RebRo tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Tekrardan merhabalar Sn. Bankacı44 ;
    Paylaşmış olduğunuz ekran görüntüsü o kademelerdeki alış / satış lotlarıdır...
    En üsteki toplam lot dediğiniz yer ise ( 237.367 ) o günkü çalışan (alış satışın olduğu kademe) kademelerin toplamıdır...
    takaslardaki net lot dediği ise o gün net olarak kaç lot alındığı ( dolayısıyla net kaç lot satıldığını gösterir ) ....
    Şöyle bir örnek verirsem sanırım daha anlaşılır olur ;
    Mesela pazartesi günü tahtada sadece siz ile ben alış satış yaptığımızı düşünelim. Siz 0,64 kademesinden 50.000 lot bana sattınız sonra bende tuttum o 50.000 lotu size tekrar aynı kademeden yada bir başka kademe/ler den sattım ve gün sonu başkada işlem olmadı diyelim.. Akşam sizin baktığınız ekranda toplam lot 200.000 yazacaktır ( 50k siz sattınız + 50k ben aldım + 50k ben sattım + 50k tekrardan siz aldınız ) ama takasta ise net lot 0 yazacaktır çünkü benim kurumun gün sonu hiç lot almamış sizin kurumunuz gün sonu hiç lot satmamıştır...
    Saygılarımla...
    RebRo sizin örneğinize göre 50 bin 0.64 e siz satış yazdınız .
    Bende 50 bini aldım. İşlem miktarı 50 bin olur.
    Sonra diyelim ki 0.65 e ben yazdım. Siz veya başkası 50 bini aldı. Toplam işlem miktarı lotu 100 bin olur.
    Hangi aracı kurumda net lot kalmış o ayrı görünür.
    Acemi değilim 1996 dan beri borsa ile ilgileniyorum.

Yorum yap

• Ayrıca ben Net Lot a değil takasmatik in Gün sonu toplam İşlem Lotuna bakıp yanlışlık olabilir mi diye sordum

Yorum yap

• 07.02.2019 tarih 18:31 deki takasta
        Net lot ve Toplam lot üstte ama gün sonu işlem lotu yazmıyor. Grafikte de günlük bakarken işlem hacmini seçerseniz 07.02.2019 da işlem lotu ne görebilirsiniz

Yorum yap

• 2019-02-11_09-36-22.jpg

Yorum yap

• Aslı Bankacı44 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            07.02.2019 tarih 18:31 deki takasta
            Net lot ve Toplam lot üstte ama gün sonu işlem lotu yazmıyor. Grafikte de günlük bakarken işlem hacmini seçerseniz 07.02.2019 da işlem lotu ne görebilirsiniz
            Bu yazınızdan sonra neyi sormak istediğinizi anlayamadım doğrusu...
            üsteki yazınızda demişsiniz ki net lot ile hacim farklı .. Evet bende bunu demeye çalıştım size ..
            Kendi atmış olduğunuz resimdeki yazan 200 küsür bin lot alış (yada satış) lot miktarı ,
            yine kendi ifadeniz ile günlük pastada ki sol üstte yazan kısım net lot...
            En son düzenleyen RebRo; 11-02-2019, 14:25.

Yorum yap

Ayrıca ben Net Lot a değil takasmatik in Gün sonu toplam İşlem Lotuna bakıp yanlışlık olabilir mi diye sordum
              bu mesajda böyle demişsiniz

Yorum yap

07.02.2019 tarih 18:31 deki takasta
                burada böyle..

Yorum yap

Sonra diyelim ki 0.65 e ben yazdım. Siz veya başkası 50 bini aldı. Toplam işlem miktarı lotu 100 bin olur.

e1.JPG

e2.JPG

e3.JPG

Yorum yap

07/02/2019 daki uzlaşamadığımız takasın tamamı burada ..
                    24 tane kurum işlem yapmış...
                    İstediğiniz gibi toplayın çıkartın o 200 küsür bini bulursanız bana da öğretmiş olursunuz malum ben yeni yetmeyim ya ...
                    Haa bir de şu 474 küsür bin yazan GENEL TOPLAM kısmını da açıklar iseniz onuda öğrenmiş olurum...
                    En son düzenleyen RebRo; 11-02-2019, 14:31.

Yorum yap

• Sayın RebRo bugün kü yaptığı işlem Lotu ve İşlem hacminden yola çıkıp anlatayım .Forex sayfasında İşlem lotu, işlem hacmi (işlem lotu × ortalama işlem gördüğü fiyat =işlem hacmi ) .
                      Forex te hata olabilir mi diye başka siteden de ekran görüntüsü aldım. 3 üne bakıp işlem lot ve hacmi karsilastirabiliriz .

Yorum yap

• Bu oyak yatırımın sayfası Euyo işlem lotu ve hacmi
                        Eklenen Dosyalar

Yorum yap

• RebRo euyo ve etyat pasta lütfen

Yorum yap

• Bugün kü işlem lotu 763.839. İşlem hacmi ise 522.970 TL .Yani Lot sayısı X 0.68,46 TL

Yorum yap

• Foreks teki işlem lotu ve işlem hacminide ekliyorum. Karsilatirdigimda rakamlar tutuyor .
                              Eklenen Dosyalar

Yorum yap

• Burda da bugün kü kademe analizi alan-satan işlem gören fiyatlar ve işlem lotları üstte de yine 763.839
                                Eklenen Dosyalar

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 3 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 3 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 15:58 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                                X