Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

KRATL - Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler hisse yorum hisse analiz

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Bunun gibi bircok hissede maduriyet yasadim bende,

Yorum yap

• 2 sene önce whatsupp grubu kurmuştuk. Kottan atılınca grubu silmiştik. Hisseye gelince önceden de belirttiğim gibi en iyi senaryoda bile birkaç sene sürer diye düşünüyorum. Beraat etse bile kota girmek için ekstra ne olabilir ki? Dikkat ederseniz adamlar hiçbir şey yapmıyor. Bu durumdan kazançları var ki herhangi bir adım atmıyorlar. Ne iflas edecek ne de kota girecek. Sırat üzerinde gidip gelecek sanki.

Yorum yap

• 04.03.2019
        KRATL - KARAKAŞ ATLANTİS KIYMETLİ MADENLER TELEKOMÜNİKASYON
        SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
        Yönetim Kurulu
        YATIRIMCI İLİŞKİLERİ
        Yönetim Kurulu Başkanımız Kamil KARAKAŞ’ ın yanlış bir rapor üzerine
        gözaltına alınmasıyla beraber başlayan süreçte Borsa İstanbul Yönetim Kurulu
        tarafından 19.08.2016 tarihinde, Ana Pazar’da işlem görmekte olan şirket paylarımız
        (KRATL) Yakın İzleme Pazarı’na alınmış 23.08.2016 tarihinde Yakın İzleme
        Pazarı’nda işleme açılmasına karar verilmişti. İşleme açılmasını izleyen 6 ayın
        sonlarına doğru 07.02.2017 tarihinde Kotasyon Yönergesinin 23.maddesinin
        1.fıkrasının (d) bendi kapsamında kottan çıkarılmasına karar verilmişti. Şirketimizin
        halka açıklık statüsü halen devam etmekle birlikte, şuan için organize bir piyasada
        işlem görmeyen pay senetlerimiz alım satıma konu olamamaktadır. Borsa fiyatı
        açıklanmadığı için pay senetlerimizin piyasa fiyatı oluşamamaktadır. Pay
        senetlerimize defter değeri olarak bakıldığında ( 2017 Bilançosuna göre 1.48 olarak)
        hesaplanmıştır. MKK nezdinde saklama altında bulunan paylarımızın 1.48 (bir lira
        kırk sekiz kuruş) defter değeri bulunmaktadır. Yeniden yapılanma sürecine
        girmemizle birlikte, tekrar kotasyon şartlarını yerine getirerek, en kısa sürede
        kotasyon şartlarını yerine getirip Borsa İstanbul’a başvuru yapmayı planlamaktayız.
        Kotasyon şartlarının yerine gelmesiyle ilgili en önemli kriter banka protokollerinin
        yapılması ve bağımsız denetim şartlarının eksiksiz yerine getirilmesidir. Bu sebeple,
        Yönetim kurulu başkanımız Kamil Karakaş 2017 yılı sonu tahliye olmasıyla beraber,
        2017 bağımsız denetim raporu yapılmış ve 2018 Bağımsız Denetim raporu için
        gerekli anlaşmalar sağlanmıştır. Şirketimizin 2018 faaliyet yılına ilişkin bağımsız
        denetimden geçmiş finansal raporları, (II-14.1) SERMAYE PİYASASINDA FİNANSAL
        RAPORLAMAYA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ, Üçüncü bölüm Finansal Raporların
        İlgililere Sunulması, Yıllık finansal raporların kamuya açıklanması madde 10, 2 fıkra
        ve 3 fıkrada da belirtilen ilgili hesap döneminin bitimini takip eden 3 üncü ayın sonuna
        kadar kamuya açıklanır kısmında belirtildiği üzere (1 Nisan 2019) tarihine kadar
        açıklanacaktır.
        Şirketimizin ticari faaliyetleri sebebiyle birlikte çalıştığı bankalarla ilgili olarak,
        sürecin başlamasıyla kurumlar farklı tahsilat yolları seçmiş, icra ve haciz işlemleriyle
        şirketimiz üzerinde baskılarını arttırarak tahsilat yollarına başvurmuşlardır. 2016
        Bağımsız Denetim Raporundan görüleceği üzere, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı
        Kamil Karakaş’ın tutuklandığı 08.08.2016 tarihine kadar gecikmiş ya da ödenmemiş
        borcu bulunmadığı denetçi firma tarafından bağımsız denetim raporunda belirtilmiştir.
        Bankaların vadesi gelmemiş alacakları da olmak üzere Kur farkı ve faiz farkından
        kaynaklı tahsilat yapmak istemeleri, ilgili dönemde taşkın hacizler yapmaları, geçmiş
        dönemde gecikmiş borç olmamasına rağmen, Kamil Karakaş’ın dava sonucunu

Yorum yap

• http://karakasatlantis.com.tr/yatiri...19Aciklama.pdf

Şirket mevcut durumuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmış, sürecin mahkemenin kesinleşmesiyle beraber daha gözle görülür adımlar atılacağı belli oldu. mahkeme sonuçlanmadan beklenti içine girmek bizlerinde üzülmesine sebep olacağa benziyor.

Yorum yap

• Borsada çok daha aktif çok daha büyük ve çok daha fazla yatırımcısı olan şirketlerden bile yıllarca böyle detaylı açıklama yapmayanların sayısı oldukça fazladır. Niyet ve şeffaflık adına güzel bir gelişme ancak rakamsal durumları muhtemelen bağımsız denetim raporunda göreceğiz. Kamil Karakaş in durumunu gerek piyasa gerekse finans sektörü bekliyordur. Mahkemenin olumlu sonuçlanması ile somut ve sonuç getiren gelişmeler olacaktır. Bankalarda anlaşma yolunu seçecektir. Kimse şu piyasada borcunun arkasında duran tahsilat imkanı bulunan hiçbir müşterisinin üstünü çizmez çizemez. Insallah hızlıca aksiyon alma imkanı olur bu yıl içinde, bende guzel bir yıl dilerim. :)
            Yazdıklarım şahsi düşüncelerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum yap

• Mahkemeden bir haber var mı?

Yorum yap

• Aslı berceste2017 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Mahkemeden bir haber var mı?
                25 hazirana ertelenmiş sonraki duruşma.. masak raporu bekleniyormuş.. şirketten biraz önce aldığım bilgi.. herkese hayırlı kazanç.

Yorum yap

• hayret be.ne hisseymiş bre.3 senedir paramızla düştüğümüz duruma,rezilliğe ne demeli.

Yorum yap

• 2018 finansal veriler açıklandı mı bilgisi olan var mı

Yorum yap

• 2018 bilançosu için denetim firması denetimden kaçınma şerhi koymuştur

Yorum yap

• Bu duruma göre şirket 4 gün içinde yönetim kurulu istifa edecek.yeni yönetim kurulu seçimi yapılması gerekiyor.6 ay içinde de yönetim kurulu bilanço açıklamak zorunda

Yorum yap

• purple_dr
                          purple_dr yorumladı
                          Yorumu Düzenleme
                          Mustafa Bey merhaba, Belirttiğiniz ilgili maddeyi bende okudum, lakin orada Yönetim Kurulu 4 gün içinde Genel Kurulu toplantıya çağırır diyor. Kanunu farklı yorumlamışsınız. Genel Kurul Toplantısında kanuni süreyi göz önüne aldığımızda en az 21 gün sonra toplanabilir. Toplantıda genel kurul eğer isterse yönetim kurulunu değiştirir. Değiştirmezse eski yönetim kurulu üyeleri görevlerine tekrar seçilerek devam edebilir. Şirketten aldığım habere göre Genel Kurul 28 Haziranda yapılacakmış. Başvurularını zaten yapmışlar. aynı zamanda ilgili maddede genel kurulun şu günde toplanması diye bir belirti bulunmamaktadır. Orda bir boşluk var.

• Yapılacak gayet net aracı kurumunuza bir dilekçe ile başvurarak hisse senetlerinizin satışını talep ediyorsunuz.tahtanın kapanışındaki son bir ay ki ağırlıklı ortalama fiyatı sizin satabileceğiniz fiyattır

Yorum yap

• TURAN86
                          TURAN86 yorumladı
                          Yorumu Düzenleme
                          mustafa bey selam,

aracı kurum ile iletişime geçtiğimde böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirttiler. siz bu şekilde hisselerinizi satabildinizmi? bilgi verirseniz memnun olurum.

• Sayın hisse senedi sahibi arkadaşlar SPK nın hisse senedi borsa kotasından çıkarılan hisse senetleri ile mevzuat ı inceleyin.orayı sizde okuyun.orada dilekçe örneği bile var bu konuda.şirketin beyan ettiği hisse başı 2017 fiyatları var.Şirket sayfasına girin göreceksiniz bunları.Müracaat yapmakla ne kaybedersiniz ki.Müracaatınız işleme alınmazsa SPK ya şikayet edin.Her bir lira emeğinizdir sahip çıkın

Yorum yap

• purple_dr
                          purple_dr yorumladı
                          Yorumu Düzenleme
                          Mustafa bey bahsettiğiniz kanunun ve tebliği net bir şekilde yazarsanız bizlerde bilgilenmiş oluruz. Şuan için biz şirketin ortağıyız bu şirkete borç vermedik, ortak olduk.TTK, TMK ve BK da belirtilen hususlara bakabilirsek daha çok bilgilenmiş oluruz. Böyle bir izlenim bana aracılık faaliyetini yürüten kurum vasıtasıyla paylarımı satarım gerisi beni ilgilendirmez olmuş. Bunun mümkün olmadığını Turan86 kanıtlamış oldu. Eğer benimde baktığım Önemli nitelikteki işlemlere ilişkin ortak esaslar ve ayrılma tebliğine baktıysanız orada bizim paylarımızı satabilmemize fayda sağlayacak bir madde yok. Kotasyondan şirket kendisi çıkmış olsaydı dediğiniz doğruydu. hertürlü ayrılma hakkını kullanabilirdik.

• İlBakın siz de ne kadar güzel ifade etmişsiniz şirkete ortak olduk.Siz her ne ye ortak olursanız olun ortaklıktan çıkamamazsınız diye bir şey var mı.Bağımsız denetçinin raporu net bana şirket tarafından beyan edilen her konunun doğru olduğunu söyleyemem demiş ve rapora olumsuz beyan bildirmiş.Eğer bir şirket benim şu kadar naktim var diyorsa ortaklığımız bozulsun versin paramızı.zaten halka arz edilen miktar şirketin son beyan ettiği varlığının % 10 u kadar sayılır.Şirkette olmayan bir miktarı istemiyoruz

Yorum yap

• Görüş vermeden kaçınmanın dayanağını yazmışlar. Oradaki maddeler belli, stoklar envanter, kasa sayımları, ticari alacaklar, devam eden mahkemeden dolayı bankaların ihtarları. en basiti Mutabakatlar şirket ve bankaların anlaştığı nokta yokki. Bu sebeple miktarın tespit edilememesi durumu var. Ben ortaklıktan belirttiğiniz kanunlar vasıtasıyla çıkamayacağımızı anlatmak istedim. Değerli arkadaşlar hukuken dayandığınız bu konu bizim işimize yarar mı dediğiniz birşey varsa beraber değerlendirelim, kimse mağdur olmak istemiyor. Hakkımızı kanuni yollardan aramaya çalışalım. Yoksa öyle yada böyle süreci bekliyoruz.

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 4 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 4 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 14:58 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                          X