Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Macd explorer

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X

• Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Macd explorer

Bu explorer, MACD'ın 9 günlük ortalamasına göre senetlerin yönünü bulmak için kullanılır. Explorer'da kullanılan MACD, orta vade yön için özellikle trend dönemlerinde oldukça iyi sinyaller üreten bir göstergedir. Sıkışma ve yatay hareket dönemlerinde ise, pek çok gösterge gibi sık yön değiştirdiği unutulmamalıdır.
    AL Sinyali :
    Filter: Cross( MACD(), Mov(MACD(),9,EXPONENTIAL))
    TUT Sinyali:
    Filter: When(MACD()>Mov(MACD(),9,EXPONENTIAL)) AND When(Ref(MACD(), -1)>Ref(Mov(MACD(),9,EXPONENTIAL), -1))
    SAT Sinyali:
    Filter: Cross(Mov(MACD(),9,EXPONENTIAL),MACD())
    ALMA Sinyali:
    Filter: When( MACD()< Mov(MACD(),9,EXPONENTIAL)) AND When(Ref(MACD(), -1)< Ref(Mov(MACD(),9,EXPONENTIAL), -1))
    Bir Sistemin Nasıl Çalıştığını bilmiyorsan, o sisteme zarar veremezsin

"Poker masasında ilk yarım saatte yolunacak enayinin kim olduğunu anlayamazsanız, o enayi sizsiniz demektir."

Üstad, burada üretilen sinyalleri haftalıklara nasıl çevirebiliriz acaba? ben haftalıklarda al veya sat diyen hisseleri listelemek istiyorumda size zahmet olmazsa yardımınızı bekliyorum

Yorum yap

Aslı plamedre tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Üstad, burada üretilen sinyalleri haftalıklara nasıl çevirebiliriz acaba? ben haftalıklarda al veya sat diyen hisseleri listelemek istiyorumda size zahmet olmazsa yardımınızı bekliyorum

taramayı haftalık yaparsan olur

(weekly) haftalık

(day) gunluk
      Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.

Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
      Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.

Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
      hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
      hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

http://hisseanaliznet.blogspot.com
      https://twitter.com/hisseanaliznet
      Hisseanaliz Net | Facebook

Yorum yap

Aslı ikra tarafından gönderilmiş Mesajı göster

(weekly) haftalık

(day) gunluk
        Zaman kısıtını formüle eklemek için kaç kere bakındım.. meğerse gözümün önündeymiş.. Teşekkür ederim...

Yorum yap

Aslı ikra tarafından gönderilmiş Mesajı göster

(weekly) haftalık

(day) gunluk
          Müsadenizle bir soru daha sormak istiyorum..

Genel olarak çizgileri çektiğimde , sağ tarafta çizginin eksene değdiği değerin görünmesini istiyorum.. Bunu nasıl yapabilirim acaba?

mesela sizin örnekteki sağ taraftaki değerler gibi

Yorum yap

Aslı plamedre tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Müsadenizle bir soru daha sormak istiyorum..

Genel olarak çizgileri çektiğimde , sağ tarafta çizginin eksene değdiği değerin görünmesini istiyorum.. Bunu nasıl yapabilirim acaba?

mesela sizin örnekteki sağ taraftaki değerler gibi
            Matriksde grafik ayarlarından yapabilirsin ama fxplus da bu yapılamıyor.
            Yeni bir grafik modülü geliştiriyorlarmış, belki ona koyarlar...
            Yazdıklarımın hiç biri yatırım tavsiyesi değildir.Verdiğim bilgiler sadece kişisel görüş ve deneyimlerimden derlenmiş olup, sadece kendi kararınızı verirken düşünmenize yardımcı olmak amacıyla yazılmıştır. Bunlara göre hareket etmek sizi zarara beni de sorumluluk altına sokabilir, böyle bir durumda da hem siz hem de ben üzülürüz..

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹiq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝs ɹǝɥ iʞuɐs

Yorum yap

Aslı picus tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Matriksde grafik ayarlarından yapabilirsin ama fxplus da bu yapılamıyor.
              Yeni bir grafik modülü geliştiriyorlarmış, belki ona koyarlar...
              metastock kullanıyorum Naci abi.. Ama epey bakmama rağmen bulamadım.. yukarıdaki grafiğinde metastockdan olduğunu tahmin ettiğim için sormuştum.

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu anda 1 kullanıcı aktif olarak bulunuyor. Bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 17,100 kullanıcı 02-12-2019 tarihinde saat 05:37 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
              X