Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Altın güvenli liman mı?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X

• Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Altın güvenli liman mı?

Güvenli liman mı?

Malumunuz altın ile aram pek iyi değil. Geçtiğimiz yıl da dahil, hemen herkes altın fiyatları yeni rekorlar kıracak derken ben, altının ons fiyatının 1.450 dolarlara gerileyeceğini iddia ediyordum.

Cuma günü itibarıyla bu ‘ilk hedef’ seviyeye az kaldı! Altındaki bu denli sert düşüşün ardında bir çok sebep söylenebilir. Bana göre asıl sebep altın üzerine söylenegelen ‘şehir efsanelerinin’ ‘vadesinin dolmasıydı’. Krizde ‘güvenli liman’ denildi, güvenli liman bir günde yüzde 5 değer kaybeder mi? ‘Enflasyona karşı koruma’ dendi, bir türlü beklenen enflasyon gele-mediği gibi krizle birlikte batı ekonomileri ve Japonya deflasyonla mücadele eder hale geldi. Yarınki fiyatının, bugünden düşük olacağını beklediğiniz bir şeyi bugünden alır mısınız?

Son olarak da para sistemi dağılacak, altın yerini alacak deniliyordu. Değil para sistemi dağılmak, tüm sistem o paralara ‘bağımlı’ hale geldi. En azından kısa vadede. Teknik olarak bakıldığında 1.525 çok önemli bir destek idi. Bu seviyenin aşağı kırılması; üstelik de bunun tek günde ve çok hızlı olması, altındaki ‘zarar durdurma’ satışlarının devreye girmesi de hareketi hızlandırdı.

Haftanın ilk günlerinde 1.445-50 seviyesi kritik. Seviyenin ilk denemede ‘korunacağını’, Cuma’dan kalan son satışların da bugün-yarın yapılacağını ve paniğin bir parça yatışmasını bekliyorum. Bu seviye aynı zamanda 200 günlük Hareketli Ortalama’ya (HO) da yakın olması açısından önemli! Buradan bir düzeltme gelebilir. Ancak bu düzeltmenin de (dibin neresi olduğuna göre değişecek!) altını 1.510-40 seviyesinin üzerine taşıması zor görünüyor.

Sonrasında mı? Sonrasını ne siz sorun, ne ben söyleyeyim.
    Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu...
    hisse yorum, hisse haber, hisse analiz, hisse temel analiz, hisse teknik analiz, parite yorum, dolar yorum, euro yorum, altın yorum, vob yorum, varant yorum.
    hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi...

https://twitter.com/hisseanaliznet

http://www.facebook.com/hisseanaliz.net

Cevap: Altın güvenli liman mı?

Borsada bildiklerinden değil UYGULAYABİLDİKLERİNDEN para kazanırsın...

Yorum yap

Cevap: Altın güvenli liman mı?

Son düşüşü ile ilgili hala düzeltme hareketini gerçekleştirmedi. Altın artık bence güvenilir liman olmaktan çok uzak, tamamen bir kısa vadeli yatırım aracına dönüştü.

Yorum yap

6 7 yıldır altın içindeyim uzun vadede kazanç elde ettim az ya da çok. Ama hiç zararım olmadı elden altın tutuyorum ne kadar doğru bilemem ama aileden böyle gördük.

Yorum yap

Altın ulusal para birimleri üzerinde farklı şekillerde önemli bir etkiye sahip olabilen büyüleyici bir piyasa.

Yorum yap

Altın ve gümüş son derece likit varlıklardır. Ve paraya ihtiyacı olduğunda hızlı bir şekilde satmak kolaydır.
            Bundan dolayı böyle bir panik içinde ilk satılanlar arasındalar.

Yorum yap

• nanelimon
              nanelimon yorumladı
              Yorumu Düzenleme
              Hımmmm???altın ????

Aslı Fırat Çilek tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Altın ve gümüş son derece likit varlıklardır. Ve paraya ihtiyacı olduğunda hızlı bir şekilde satmak kolaydır.
            Bundan dolayı böyle bir panik içinde ilk satılanlar arasındalar.
            eğer hastaların ölümlerin sayısı atarsa altın düşecek çünkü herkes elindeki altını bozduracak

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 2 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 2 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 38,901 kullanıcı 18-12-2019 tarihinde saat 18:29 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
            X