Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

BRSAN Borusan Mannesmann Boru Sanayi Ve Ticaret A Ş hisse yorum haber analiz

Collapse
X

• Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Borusan Yatırım, 1 TL nominal değerli beher paya brüt; 0,0729 TL, net; 0,062 TL (toplam; 2,05 mn TL) nakit kar payını 31 Mayıs 2010 tarihinde dağıtma kararı aldı... Temettü verimi; %0,75’dir.
    kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

Yorum yap

Yorum yap

Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.

Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
        Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.

Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
        hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
        hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

http://hisseanaliznet.blogspot.com
        https://twitter.com/hisseanaliznet
        Hisseanaliz Net | Facebook

Yorum yap

"Ustaya başarısının sırrını sormuşlar. "iki kelime" demiş. DOĞRU KARARLAR.. Hepimizden farklı olarak sürekli doğru kararları nasıl alabildiğini sormuşlar. "Tek Kelime" demiş. TECRÜBE ..iyi de kardeşim, bu tecrübe denen şeyin sırrı ne demişler Usta derin bir iç geçirmiş ve şöyle demiş: YANLIŞ KARARLAR..."

Yorum yap

Borusan makına pazar payını %15 artırmayı hedeflıyor - dunya

dunya gazetesının haberıne gore; ıs makınaları sektorunun onde gelen
            kuruluslarından borusan makına, 2011'de pazar payını yuzde 15 artırmayı
            hedeflıyor.

Gazetenın ınternet sıtesınde konuyla ılgılı olarak bugun yayınlanan
            haber asagıda bulunuyor:

"borusan makına'nın turkıye temsılcılıgını yaptıgı caterpıllar'ın dubaı'de
            gerceklestırdıgı the reveal etkınlıgınde yenı urunler tanıtıldı. Yenı urunlerın
            teslımatlarına yılın ılk ceyregı ıtıbarı ıle basladıklarını belırten borusan
            makına ve guc sıstemlerı san. Ve tıc. As makına satıs ve pazarlama muduru ugur
            gul, 2010 yılını toplamda ve ekskavatorlerde pazar lıderı olarak
            tamamladıklarının altını cızdı. Faalıyet gosterdıklerı ana urun gruplarında ılk
            3 ıcınde yer aldıklarını belırten gul, 2011 yılında musterılerıne yuksek
            teknolojılı cozumler sunarak pazar paylarını yuzde 15 artırmayı
            hedefledıklerını kaydettı.

Ugur gul, sunları soyledı: "sektorun
            ıhtıyaclarına uygun yenı urun ve hızmetlerımızı sunarak buyumeye devam
            edecegız. Guclu performansımızda, sundugumuz yenılıkcı hızmetlerın de buyuk
            payı bulundugunu vurgulamak gerekıyor. Bunlara ornek olarak, kıralama, ıkıncı
            el ve yenı makına hızmetlerımızı catısı altında topladıgımız run verılebılır.
            Bu uygulama basarılı performansımızda cok onemlı bır yere sahıp bulunuyor"
            dedı.

Hızmet kalıtesını sureklı yukseltme dogrultusunda teknolojı
            cozumlerını de yaygınlastırmayı amacladıklarını soyleyen gul, borusan makına
            olarak musterılerıne avantaj saglayan uygulamaları gelıstırerek
            surdureceklerını kaydettı. ıs makınaları alanında talebın cıddı oranda
            arttıgını gozlemledıklerını aktaran gul, "bu durum bızım satıslarımıza da
            yansıdı ve 2011'ın ılk 2 ayında gecen yılın aynı donemıne gore satıslarımız 2
            mıslı arttı" dedı. Gul, sektorde genıs urun gamına sahıp fırma olarak
            madencılık, ınsaat, yol ınsaatı, alt yapı gıbı ana sektorlerın yanı sıra lıman
            ve endustrıyel ısletmelerden tarım sektorune kadar genıs bır alanda hızmet
            verdıklerını kaydettı. Caterpıllar ıs makınalarının yanı sıra fınlandıyalı
            mantsınen lıman vınclerını, ıngılterelı thwaıtes ozel amaclı kamyonlarını
            turkıye'de pazara sunduklarını belırten gul, ayrıca metso'nun nordberg markalı
            mobıl kırma ve eleme unıtelerının de urunlerı arasında yer aldıgını sozlerıne
            ekledı.
            The reveal etkınlıgınde tanıtılan buldozer, ekskavator ve mafsallı
            kamyon urunlerının teslımatlarına yılın ılk ceyregı ıtıbarı ıle basladıgını
            anlatan gul, urunlerın ıs sureclerıne yaptıgı katkı ve sagladıgı avantajlar goz
            onune alındıgında, fıyatlandırmanın son derece rekabetcı duzeyde yapıldıgını
            savundu. Yenı modellerın uretım, kapasıte ve verım artısı sagladıgını
            vurgulayan gul, "ornegın, artırılmıs beygır gucu, gelıstırılmıs guvenlık ve
            kullanım ozellıklerıyle yenı ekskavatorler dıkkat cekıyor" dedı. Yenılenen ve
            gelıstırılen urunlerın fırmalara daha dusuk malıyetle daha fazla uretım yapma
            olanagı sagladıgının altını cızen gul, ayrıca calısma omurlerının uzun ve
            dayanıklılıklarının yuksek oldugunu soyledı.
            The reveal etkınlıgınde
            cat'ın yenı urunlerıyle ılgılı kampanyaları da duyuruldu. Dıkkat ceken yenı
            urunler arasında cat 390d l ve 374d hıdrolık ekskavatorler, bu ekskavatorlerde
            kullanılan yenı tıpte kovalar ve yenı nesıl belden kırmalı kamyonlar yer aldı. "

-matrıks-
            Ahır büyük olmayla inek süt vermez.
            "umutsarı"

"Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor.
            Vernon Law"

Yorum yap

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. / BRYAT [] 23.03.2011 16:17:52

Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Ortaklığın Adresi : Baltalimanı Cad.No: 5 Rumelihisarı Sarıyer İstanbul
              Telefon ve Faks No. : 0 212 393 52 00- 0 212 249 42 57
              Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 393 53 25 - 0 212 257 16 39
              Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
              Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
              Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
              Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
              Özet Bilgi : Kar payı dağıtımına ilişkin Yönetim Kurulu Kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 23.03.2011
              Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Hesap Dönemi : 01.01.2010-31.12.2010
              Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Kar Payı (TL) : 0
              Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Sermayeye Oranı (%) : 0
              Nakit Olarak Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 3.700.000,00
              Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Paya Dağıtılacak Nakit Kar Payı :
              Brüt (TL) : 0,131600
              Net (TL) : 0,111800
              Teklif Edilecek Dağıtım Tarihi : 31.05.2011

EK AÇIKLAMALAR:
              Yönetim Kurulu toplanarak, 2010 yılı k r'ının tevzs hususunda;

1) 2010 yılı karından I. Tertip Yasal Yedek Akçe ayrıldıktan sonra kalan net dağıtılabilir karın; 3.700.000.- TL. (1 TL' lık hisse başına 0,1316 TL, sermaye üzerinden Brüt % 13,16), 3.145.000 TL. (1 TL'lık hisse başına 0,1118 TL, sermaye üzerinden Net % 11,18) ortaklara nakden, % 5'inin intifa senedi sahiplerine, 185.455.- TL'nin Yönetim Kurulu Üyelerine, 278.183.- TL'nin şirket müdür ve memurlarına temettü olarak ödenmesine, kalanın şirket ana sözleşmesine göre II.Tertip Yasal Yedek Akçe ve Olağanüstü Yedek Akçe olarak ayrılmasına,

2) Ortaklara dağıtılacak temettüünün 31 Mayıs 2011 tarihinden itibaren ödenmesine,

karar verilmesi için Genel Kurul'da ortaklara teklifte bulunulmasına oybirliği ile karar vermiştir.
              Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.

Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
              Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.

Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
              hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
              hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

http://hisseanaliznet.blogspot.com
              https://twitter.com/hisseanaliznet
              Hisseanaliz Net | Facebook

Yorum yap

Hamıtabat santralı'nın ozellestırmesı ıcın 7 fırma onyeterlılık basvurusunda bulundu
                ozellestırme ıdaresı baskanlıgı'nın acıklamsı soyle:
                Elektrık uretım a.s.’ye aıt hamıtabat elektrık uretım ve tıcaret
                a.s.’nın %100 oranındakı hıssesının ozellestırme ıhalesının
                onyeterlılıgıne 29.4.2011 cuma gunu saat 16.00’ya kadar ıdaremıze
                basvuran teklıf sahıplerının lıstesı asagıda belırtılmıstır.
                Hamıtabat elektrık uretım ve tıcaret a.s. Onyeterlılıge basvuranlar:

1- park holdıng a.s.
                2- borusan enbw enerjı yatırımları ve uretım a.s.
                3- etı gumus a.s.
                4- ıc ıctas ınsaat sanayı ve tıcaret a.s.
                5- enerjısa enerjı uretım a.s.
                6- aksa enerjı uretım a.s.
                7- cengız-lımak yatırım-kolın ortak gırısım grubu
                -matrıks-
                PİYASA EN BÜYÜKTÜR ONA AĞALIK SÖKMEZ....... XANTHOS

YÜKSELEN TREND VARSA DİRENÇ YOKTUR ........ UMUT SARI

Yorum yap

Aslı fatiherol86 tarafından gönderilmiş
                  usta ben brsan a girdim sence ne olur bi analiz atacak halimde yok amma insallah senden bir iki cumle duyarim... simdiden tskler
                  çok geç değilse bir daha düşün..

UMUTSARI YI TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZİ TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
                  HİSSEANALİZİ FACEBOOK DAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
                  HİSSEANALİZ YOUTUBE VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN ___
                  FORUMA RESİM EKLEMEK İÇİN ___
                  HİSSELERE AİT SORULAR İÇİN ___

HİSSEANALİZİ INSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZ İÇİN NE DEDİLER ___

Yorum yap

Borusan yatırım'ın vergı daıresıne sunulan 6 aylık karı 24.599.343 tl

Yorum yap

Borusan mannesman'ın vergı daıresıne sunulan 6 aylık net karı 46.094.974 tl
                      ***acıklanan kar/zarar rakamı gecıcı vergı beyannamesı'dekı tabloda yer
                      almaktadır. Tablo spk mevzuatına uygun hazırlanmamıstır. Spk mevzuatına
                      uygun rakamlar ayrıca acıklanmaktadır***

-matrıks-

Yorum yap

Borusan yatırım ve pazarlama'nın 2011/6 aylık konsolıde net karı 22.234.527 tl (2010/6 aylık:11.629.552 tl)

-matrıks-

Yorum yap

Borusan holdıng / ugur: Yıl sonu cıro hedefını 4.2-4.3 mılyar dolar arasına revıze ettık- bloomberg ht

BORUSAN HOLDING / UGUR: OTOMOTIV URETIMI TEMMUZ VE AGUSTOS'TA GECEN YILIN ALTINA DUSER- BLOOMBERG HT

borusan holdıng / ugur: 600 mgw'lık ruzgar yatırımımızı 1.000 mgw'a cıkaracagız- bloomberg ht

borusan holdıng ceo'su ugur:boruda ek kapasıte artısı ve yatırım yapacagız - bloomberg

borusan holdıng/ugur: Gemlık'tekı lojıstık tesısın kapasıtesı 2 katına cıkarılacak - bloomberg ht

borusan holdıng/ugur: Buyuk yatırım ıhtıyacı olmadıgı surece halka acılmayacagız - bloomberg ht

Yorum yap

21.70 uzerinde kalabilirse 22.90-23 civarları onemli direnç...
                            Yeryüzünü gül bahçesine çevirmekten,daha güzeldir bir insanı sevindirmen.
                            Bin kulu azat edenden daha büyüktür,bir hür insanı iyilikle kul edebilen...

Yorum yap

Oyuncu aktiften(altları doldurmadan) surekli mal çekiyor gibi bugun,bakalım nolcak..21.65fiyat
                              Yeryüzünü gül bahçesine çevirmekten,daha güzeldir bir insanı sevindirmen.
                              Bin kulu azat edenden daha büyüktür,bir hür insanı iyilikle kul edebilen...

Yorum yap

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 2 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 2 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 38,901 kullanıcı 18-12-2019 tarihinde saat 18:29 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                              X