Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

ECZYT Eczacıbaşı yatırım hisse yorum haber analiz

Collapse
X

• Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• ECZYT Eczacıbaşı yatırım hisse yorum haber analiz

eczyt hisse yorum ,eczyt hisse haber,eczyt hisse analiz,
    eczyt hisse beklenti,eczyt hisse bilanço,eczyt hisse tüyo,eczyt canlı borsa,eczyt hisse kar,eczyt hisse yorum 2013.

Piramit yat bu hafta kı sabah gazetesının de cıkacak hısse
    ECZYT: destek noktası 4,98 ikinci destek 4,80,direnç noktası 5,15 ikinci direnç 5,35.hedef fiyat 6,10
    Hissede para girişi görünmekte göstergeler al veriyor işlem hacmi artarsa yükseliş beklemekteyiz endekse göre de geride kalmış durumda.
    kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.

Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
    Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.

Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
    hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
    hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

http://hisseanaliznet.blogspot.com
    https://twitter.com/hisseanaliznet
    Hisseanaliz Net | Facebook

Yorum yap

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. / ECZYT [] 13.04.2011 16:56:41

Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Cad. 185 Kanyon Ofis, Kat. 23 Levent, İstanbul
      Telefon ve Faks No. : Tel: 371 70 00 Faks: 371 72 22
      Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 319 58 81 Faks: 319 57 90
      Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
      Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
      Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
      Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
      Özet Bilgi : Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.04.2011
      Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Hesap Dönemi : 01 Ocak 2010 - 31 Aralık 2010
      Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Kar Payı (TL) : 0
      Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Sermayeye Oranı (%) : 0
      Nakit Olarak Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 4.900.000,00
      Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Paya Dağıtılacak Nakit Kar Payı :
      Brüt (TL) : 0,070000
      Net (TL) : 0,059500
      Teklif Edilecek Dağıtım Tarihi : 25 Mayıs 2011

EK AÇIKLAMALAR:
      Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz;

Kuruluşumuzun 31 Aralık 2010 tarihi itibariyle, Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK") mevzuatına göre hazırlanan ve bağımsız denetimden geçen konsolide finansal tablolarında net dağıtılabilir dönem karının 19.048.904 TL, yasal kayıtlara göre hazırlanan finansal tablolarında ise 11.799.329 TL olduğunu tespit etmiştir. SPK'nın 27 Ocak 2010 tarih ve 2/51 sayılı kararı gereği, 2010 yılı karının dağıtımında SPK'nın Seri: XI, No:29 sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği çerçevesinde hazırlanıp kamuya ilan edilen konsolide finansal tablolarına göre hesaplanan net dağıtılabilir dönem karı esas alınmıştır.

Buna göre;

1) Kuruluşumuzun çıkarılmış sermayesinin %7'sine tekabül eden 4.900.000 TL tutarında temettü dağıtılması,

2) 1 TL nominal değerli bir hisse senedine nakit olarak brüt %7, tam mükellef gerçek kişi ortaklarımız ile dar mükellef gerçek ve tüzel kişi ortaklarımıza vergi kanunlarında yer alan stopaj oranları düşüldükten sonra bulunan net oranda temettü ödenmesi,

3) Yasal kayıtlara göre oluşan 13.222.479 TL tutarındaki dönem karından; yasal yükümlülükler ile ödenmesi kararlaştırılan temettü tutarları düşüldükten sonra kalan tutarın Olağanüstü Yedeğe aktarılması,

4) Dağıtıma 25 Mayıs 2011 tarihinde başlanması,

konusunda 6 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda ortaklarımıza öneri götürülmesine, mevcudun oybirliğiyle karar vermiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
      hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.

Yorum yap

Ahır büyük olmayla inek süt vermez.
        "umutsarı"

"Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor.
        Vernon Law"

Yorum yap

UMUT usta, bende fren hiç stop etmiyo bir gün uçuracak diye bekleşiyorum,eczyt metin ustanın grafiğine bakarak aşık oldum, klima ve klnma emrahın acı şarkısı ayrılamam ayrılamam türküsünü dinlerken aldım eğleniyorum neşenizin hiç kaybolmaması dileklerimle.saygılar.
          "Ey Rabb'imiz ! Bize dünyada da iyilik ve güzellik ver,ahirette de iyilik ve güzellik ver.Bizi cehennem azabından koru." (bakara 201)

Beni hayırla ananı,ALLAH ta hayırla ansın.

ALLAH'ım , MUHAMMET ümmetinin ; geçmiş,gelecek,gizli ve açık bütün günahlarını mağfiret eyle. . . .

Yorum yap

eczyt.

dörtgen dırencıne bır adım kalmıs bu direnc 5,94 de.

5.94 ustune cıkıp kalabılırse daha hızlanabılır..

suankı durumu dörtgen ana dırencının bır alt kanalında .

buradan bakınca max 5,94 hedefı için alınabılır belki ama aşağı bakınca max 4,70 var.

yani buradan alan birisi 320 lira yukarı marjı almak için yaklasık 1000lira aşağı marj kabul etmiş.

UMUTSARI YI TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZİ TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
            HİSSEANALİZİ FACEBOOK DAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
            HİSSEANALİZ YOUTUBE VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN ___
            FORUMA RESİM EKLEMEK İÇİN ___
            HİSSELERE AİT SORULAR İÇİN ___

HİSSEANALİZİ INSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZ İÇİN NE DEDİLER ___

Yorum yap

Aslı metin1 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Metin usta gözlerinden öpüyorum ,her ne kadar sana inanıp aldım ama klima nın büyüsüne kapılıp elden kaçırdım, emeklerin için teşekkürler.
              "Ey Rabb'imiz ! Bize dünyada da iyilik ve güzellik ver,ahirette de iyilik ve güzellik ver.Bizi cehennem azabından koru." (bakara 201)

ALLAH'ım , MUHAMMET ümmetinin ; geçmiş,gelecek,gizli ve açık bütün günahlarını mağfiret eyle. . . .

Yorum yap

Aslı wiseman tarafından gönderilmiş
                eczyat da hareket devam edermiki?
                Aslı mavera tarafından gönderilmiş

ilaç zamanında beni de çok bekletti,uyuz bir hisse,illa eczacılardan hisse seçecek olsam yatırım holdingi tercih ederim
                eczacı yatırım 4.70 üstünde oldukça sorun da olmaz
                ben ecyap yazmadım ama,sen eczacılarırdan bahsedince,illa alacaksam eczacı yatırımı tercih ederim dedim,yani herhangi bir analiz yapmadım neco,yanlış anlaşılma olmasın sonra
                eczacı yatırımın 2 ay önce neco ile muhabbetini yapmıştık,ama o zaman endekse 52 bin hedefleri pompalandığı için bir türlü cesaret edip giremedi sanırım,ve bugün geldiği nokta ortada,bi hissede sabır etmenin önemi burda ortaya çıkıyor işte,bir hisseyi doğru yerden almışsan gerekirse 6 ay sabret,sonunda meyvesini yersin ve bu sabır işi doğru bir iş olur,ama en tepeden alıpta düştükçe sabır demek ancak enayilik olur

Yorum yap

Umut usta bu eczyt bir tavan daha diyecek galiba, darısı bizimkilere olsun.

Yorum yap

Aslı TÜRKBANKLI tarafından gönderilmiş
                    Umut usta bu eczyt bir tavan daha diyecek galiba, darısı bizimkilere olsun.
                    ben bir şey dicemde demiyorum
                    UMUTSARI YI TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZİ TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
                    HİSSEANALİZİ FACEBOOK DAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
                    HİSSEANALİZ YOUTUBE VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN ___
                    FORUMA RESİM EKLEMEK İÇİN ___
                    HİSSELERE AİT SORULAR İÇİN ___

HİSSEANALİZİ INSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

HİSSEANALİZ İÇİN NE DEDİLER ___

Yorum yap

Aslı umutsari tarafından gönderilmiş

ben bir şey dicemde demiyorum
                      demezsen kırılırım, kalkar antebe çavuşoğluna yemek yemeye giderim zaten ancak 2 öğün yiyom bahanem olur 2 gün gezer gelirim.

Yorum yap

Subject: bilgi:ECZACIBAŞI İLAÇ ve ECZACIBAŞI YATIRIM

Kartal Dönüşüm Projesinin gelişimini uzun yıllardan beridir takip ediyorum ..Bu takibin birkaç önemli nedeni var ;
                        * Birinci neden Portföylerimizde sıkça yer alan ve hala bir miktar bulunan Eczacıbaşı İlaç ve Eczacıbaşı Yatırım Hisselerini yakından ilgilendirdiği için ..
                        * İkinci neden de , bu Projede yer alan ve o Bölgede yeri bulunan , Halka açık diğer Şirket Hisselerinden bazılarına daha ilgi duyduğum için ..

Bu sebeplerden dolayı , Paylaşımcı Borsacılık anlayışımdan ötürü de , ilgili konuda Derlediğim ,
                        " Kartal Dönüşüm Projesi " detaylarını sizlere de aktarıyorum ..
                        Dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum ..Zamanı geldiğinde işinize çok yarayacak toplu bilgileri bu yazı içeriğinde bulabileceksiniz ..
                        Allah razı olsun demeniz bile bana yeter ...

Kolay Gelsin ,

Ercan Bayramlı
                        KARTAL DÖNÜŞÜM PROJESİ DETAYLARI ...

1/5.000’lik plan neleri kapsıyor?

Hazırlanan 1/5.000’lik plan, 3 milyon metrekarenin üzerinde. Bunun 2.9 milyon metrekaresi sanayi, 319 bin metrekaresinin konut, 200 bin metrekaresi sahil dolgu alanı ve 100 bin metrekaresi de E5 Karayolu… Bölgede yer alan fabrika arazilerinin yüzde 40’ı ise araziden, arsaya dönüşürken kamulaştırılacak.
                        Yakında askıya çıkacak imar planındaki temel unsur ise Kartal’ı Büyükdere Caddesi’ne alternatif bir merkezî iş alanına dönüştürmek. Türkiye’de ilk defa bu çerçevede proje yapmak isteyenlere, projesine göre imar izni verilecek. Yani turizm ve ticari amaçlı binaların yoğun emsal kullanma hakkı var. Konut yapmak isteyenler ise düşük emsal veriliyor.

Arazinin değeri değil emlak vergisi arttı
                        Askı sürecinde yeniden yapılan itirazların bu ay sonuçlanmasını beklediklerini söyleyen Kartal Kentsel Geliştirme Derneği Başkanı Ahmet Piker “Yetkili kurum ve kurulların çalışma programlarına alınarak tüm aşamaların bu yıl içinde tamamlanmasını umuyoruz” dedi. Ancak tarihlerden de anlaşılacağı gibi mahalli idare seçimleri yanı sıra, projenin Kartal’a sağlayacağı fayda ve imkânlar yeterince anlaşılmadığı için yapılan itirazlar nedeniyle zaman kaybı olduğunu dile getiren Piker, “Bu zaman kayıpları sebebiyle arazi değerleri de henüz fazla artmamıştır. Ama olası artışlar dikkate alınarak emlak vergileri maalesef artırılmıştır” diye konuştu. Büyüklük açısından dünyada bir benzerinin olmadığı söylenen 360 hektarlık dönüşüm projesinin, etkilediği kurumlar, çevre ve toplum yapısı nedeniyle öngörülmeyen gecikmeler yaşanmakta olduğunu söyleyen Piker, “Başta Kartal’da yaşayanlar olmak üzere tüm İstanbullular’ın ve sivil kuruluşların böyle bir proje sonucunda İstanbul’un göz bebeği bir merkeze sahip olacakları ve nesiller boyu onur ve keyifle istifade edeceklerini anlamaları bu projeye en ciddi katkılardan biri olacaktır” diyor.

Kartal Kentsel Geliştirme Derneği Başkanı Ahmet Piker proje hakkında şu bilgileri verdi:

Yatırım planı...

Planların onaylanması ve yeni parselasyon çalışmalarını takiben:

7-8 milyon dolarlık inşaat,
                        1 milyon dolarlık alt yapı,
                        1 milyon dolarlık sosyal donatı yatırımı yapılacağı öngörülüyor.

İstihdam...

İnşaat sürecinde yaklaşık 15 bin kişiye, tüm dönüşüm tamamlandığında ise en az 100 bin kişiye istihdam sağlanacağı planlanıyor.

Proje büyüklüğü...

Proje alanı yaklaşık 360 ha büyüklüğündedir. Bu alanın 35 ha’ı E-5 karayolu ve sahil dolgu alanıdır. Esas olan 325 ha’ın 35 ha’ı ise ‘korunmuş’ mevcut konut alanlarıdır. (Not: Korunmuş mevcut konut alanları proje kapsamında maliklerin kendi isteklerine bağlı olarak dönüşebilecek alanlar şeklinde tanımlanmış ve projeye uyumlu gelişimleri için emsal teşvikleri verildi.) Bu proje içindeki sanayi dönüşüm alanı yaklaşık 290 ha’dır. Yollar dışında kalan mülkiyet alanlarının yüzde 30’u kamuya ait. Yüzde 70’i ise çoğunluğu Kartal Kentsel Geliştirme Derneği üyesi Eczacıbaşı, Siemens, Doğuş gibi büyük ve orta ölçekli şirketlerin arazileridir. Proje alanında (yaklaşık değerlerle) Eczacıbaşı’nın 31 ha, Doğuş Gayrimenkul’ün 7 ha, Siemens’in 8 ha, Mutlu Akü’nün 7 ha, Sunta Tahta’nın 6,6 ha, Metal Holding’in 6 ha arazisi bulunuyor.

Neler yapılacak?

Proje alanında yapılacak yaklaşık 4.5 milyon m2 inşaatla, ofis, ticaret, turizm ve konut alanları oluşacak, İstanbul için yeni, modern, ve uluslararası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi doğmuş olacak. Bu merkez Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul’un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurtiçi ve yurtdışına bağlanmış olacak. Bu büyüklükte bir merkezin gerektirdiği, bütün İstanbul’a da hizmet verecek büyük kamusal alanlar ve kültür merkezlerinin yanı sıra, proje alanı ve çevresinin ihtiyaçlarına yönelik her kademe eğitim, sağlık tesisleri gibi kurumlar da burada yer alacak. Proje alanının, çağdaş mimarlık yaklaşımlarıyla ele alınması, uluslararası altyapı ve üstyapı standartlarını sağlaması; yaşayanlar, çalışanlar ve kullanıcılar için çekici ve işlevsel olması esas alındı.

Bölgede kimler ne kadar araziye sahip?

Ekonomiye yön veren sanayi şirketlerinden pek çoğunun bu bölgede arazisinin olduğu biliniyor. Arazi büyüklüğü bakımından ilk üç sırada bulunan Eczacıbaşı Holding, Siemens ve Doğuş Gayrimenkul’ün yanı sıra, Kibar Holding, Mutlu Akü, Metal Holding, Sunta Tahta, Gözütoklar Yapı, Exsa Export ve Valfsel Armatür’ün Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi içinde arazileri bulunuyor.

1- Eczacıbaşı Holding 317.932
                        2- Siemens 79.930
                        3- Doğuş Gayrimenkul 74.265
                        4- Mutlu Akü 69.671
                        5- Metal Holding 58.779
                        6- Sunta Tahta San. AŞ 51.959
                        7- Gözütoklar Yapı 41.548
                        8- Kibar Holding 33.355
                        9- Exsa Export 28.120
                        10- Valfsel Armatür 26.560
                        11- Hazır Beton San. 22.817
                        12- Vatan Plastik 22.070
                        13- Törk Makina 21.352
                        14- Böhler Kaynak 21.222
                        15- Tagi Vatandost 13.653
                        16- Hedef End. Ürünler 12.108
                        17- Ünimert Demir Çelik 11.811
                        18- Aksan Metal 31.235
                        19- Teknik Çelik Eşya 13.214
                        20- Seçenler Kauçuk ve Plastik 16.464
                        21- ABB Elektrik 29.620
                        22- Küçükçalık Tekstil 18.241
                        23- Veysel Mermer-Yücel Mermer 19.155
                        24- Habaş 23.525
                        25- Celepcioğlu İst. Metal San. 19.512
                        26- Besan (Unilever) 18.178

Parseller 5 senede değer kazanmadı

2 seneden uzun süredir Kartal Kentsel Dönüşüm Derneği’nde bir yabancı firmayı temsil eden Eva Gayrimenkul Değerleme A.ޒnin Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, bölgede 4-5 sene önce parsellerin fiyatları yerine ve konumuna göre ortalama 600 TL/m2 civarındayken, (o günkü kura göre bu değer 450 USD/m2 civarındaydı) bugün bu istenen fiyatların 800-2000 USD/m2 civarında olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Öte yandan dönüp baktığımız gerçekleşen satışlarınsa çok az miktarda olduğunu ve 600-800 USD/m2 seviyesinde olabildiğini görüyoruz. (Karşılığı 900-1100 TL/m2) Nümerik olarak arsa metrekarelerinde değer artışı var gibi görülüyor oysa bu yanlış bir bakış açısı. Gerçek değer artışını sorgulamak için paranın zaman değerini göz önüne alıp 2005 senesinden bu yana paranın enflasyon karşısındaki durumunu incelemeliyiz. Bu incelemeyi yaparsak bu parayı buraya değil başka bir finansal enstrümana yatırsaydık bugün zaten elimizde 1050 TL /m2 para olacağını görüyoruz. Yani aslında 5 senede parseller aslında yüzde 10 bile değer kazanamamış durumda. Ben bu durumu çok trajik buluyorum.”

Değer kazanalım derken yerimizde saymışız

Oysa bölgede Kentsel Dönüşüme girmeyen parsellerin değeri son 5 senede alıp başını gitmiş durumunda olduğunu kaydeden Yazıcı, “Buradan şu sonucu çıkarabiliriz, aslında Kentsel Dönüşümle değer kazanalım diye uğraşırken ancak yerimizde sayabilmişiz. Artık ümidimiz planların onanıp değerlerin hızla artması, önümüzdeki dönem yüzümüzün gülmesi. Ama bu güne kadar olan değer artış kaybını kim karşılayacak? Maalesef kimse bunları düşünmüyor.” dedi. Kartal Kentsel Dönüşüm kamu-özel sektör birlikteliğinin en özel ve güzel uygulamalarından biridir diyen Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Tüm tarafların yapıcı olmasına rağmen, dernek üyeleri bu uğurda binlerce dolar harcamışken yine de 5 yıldır süreç tam anlamı ile bitirilememiştir. Çünkü Türkiye’de imar sistemi o kadar içinden çıkılmaz, karmaşık bir hal almış durumdadır ki dinamik dünya hızına bu sistem uyum sağlayamamaktadır. Kısaca söylemek gerekirse ülkemizde bu tür kentsel dönüşümlerde planlamayı olması gerektiği şekilde ve hızda tamamlayamadık, tamamlayamıyoruz. Bu süreçlerde gerekli yasal düzeltmeler yapılmazsa hiçbir zaman da tamamlayamayacağız.”

Projenin detayları…

Kartal ve Pendik için geometrik şekillerde oluşan yeni bir mimari ağ ortaya konuluyor. 2 yaka birbirine bağlanacak. Karayolu ve demiryolu bağlantıları ile konut alanlarını birbirine bağlayan yeni bir metropol oluşturuluyor. Yeni bir kimlik oluşturarak bunun var olan alana gömülmesi amaçlanıyor. Projede iş ve konut kuleleri yer alıyor. 2 bin 500 metrekareden 25 bin metrekare büyüklüğe kadar parseller olacak. Karşılıklı büyük kuleler yapılacak. Kenarlarda boş alanlar bırakılarak parklar yapılacak. Küçük binalardan büyük binalara doğru giden bir yapılanma olacak. Geometrik şekillerden oluşan değişik mimari parçalar birbiriyle birleşecek. Ağırlıklı iş kuleleri, az miktarda da konutlar olacak. Kültürel alan, opera evi, park, oteller, restoranlar, yat limanı ve marina yer alacak.

Mimar Zaha Hadid kimdir?

Kartal Kentsel Dönüşüm projesinin mimarı Zaha Hadid, 1950 Bağdat doğumlu. Mimarlık eğitimini Londra’daki Architectural Association’da tamamladı. 1977’de Office of the Metropolitan Architecture’a ortak oldu. Uygulamaları ve teorileriyle Batı ülkelerinde dikkat çeken Hadid, Harvard Üniversitesi Tasarım Yüksek Okulu’nda Kenzo Tange Kürsüsü’ne başkanlık yaptı. Ardından, Chicago’daki Illinois Üniversitesi Mimarlık Okulu’nun Sullivan Kürsüsü’nde de başkanlık görevini üstlendi. 2004’te New Haven, Connecticut’taki Yale Üniversitesi’nde ve Eero Saarinen Mimari Tasarım Misafir Profesörü olarak çalışan Hadid, halen Viyana’daki Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi’nde ders veriyor.

------------------------------------------------------

.

Mesaj icerigi ve ekinde bulunan dusunce ve yorumlar, Eczacibasi'na degil sadece gondericiye aittir.

Yorum yap

Aslı umutsari tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          yanı bayrak direği ve hedef..

Umut usta yok, 20/4/2011 de çizdiği bu grafikle ilgili düşüncenizi paylaşmanız dileği ile,hayırlı geceler.

Yorum yap

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 3 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 0 üye 3 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 38,901 kullanıcı 18-12-2019 tarihinde saat 18:29 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                          X