Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

EGEEN Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. Hisse Yorum Haber Analiz

Collapse
X

• Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Bir mermer yontucusu, dağın tepesinde, kızgın güneşin altında, mermer yontmaktan son derece yorulmuş. Kendi kendine söylenmeye başlamış:

” Bıktım artık mermer yontmaktan. Hayat mı bu yaşadığım sanki… Devamlı mermer yontmaktan başka bir şey yapmıyorum… Yontmak zaten zor bir de yetmezmiş gibi hep bu kızgın, yakıcı güneş! Ah! Güneşin yerinde olsam keşke… Ne güzel yükseklerde her yere hakim olacaktım. Işığımla her yeri aydınlatacaktım.”

Yontucunun dileği mucize eseri kabul olunur ve yontucu o an güneş olur. Dileği kabul edildiği için çok mutludur. Fakat bu sırada bulutlar ortaya çıkar ve ışığını her yere yaymasına engel olur. Bu duruma isyan eder:

“Şu basit bulutlar benim ışınlarımı engelleyecek kadar kuvvetli olduklarına göre güneş olmanın ne anlamı var. Mademki bulutlar bu kadar kuvvetli bulut olmayı isterdim.”

Dileği kabul olur ve hemen bulut olur. Dünyanın üzerinde özgürce gezinmeye başlar, oradan oraya gider, yağmur yağdırır, toprağa bereket verir. Fakat birdenbire rüzgar çıkar ve bulutları dağıtır.

“Rüzgar nerden çıktı da geldi ve beni dağıttı, demek ki rüzgar daha kuvvetli öyleyse ben rüzgar olmak istiyorum. “

Dileği yine kabul olur, güçlü bir rüzgar olur. Dünyanın üzerinde eser durur, fırtınalar estirir, tayfunlar meydana getirir. Fakat birdenbire önüne kocaman bir dağ çıkar ve ona mani olur..

“Basit bir dağ beni durdurmaya yettiğine göre benim rüzgar olmanın ne anlamı var.”

Dileği kabul olur ve bir anda koca bir dağ olur. Bazı sesler duyar, ona durmadan vurulduğunu hisseder. Ondan daha kuvvetli olan, onu içten içe oyan, bir de bakar ki…

Sadece küçük bir mermer yontucusudur.

Yorum yap

• Ne döviyler bea. :-)))

Yorum yap

• Temmuz ayi da geldi catti kis da degil gapi da gapatti

Yorum yap

• 20 yıldır 3 kuruş sermaye ile iyi dayandılar

Yorum yap

• Ahmet Ergen/NTV
            Borsa İstanbul'da 28 Şubat'tan bu yana açığa satış yasağı uygulanıyor. Sermaye Piyasası Kurulu, Mart başında yaptığı açıklamayla ikinci bir duyuraya kadar yasağın süreceğini açıklamıştı.

Edinilen bilgiye göre, Takasbank'ın yeni bir otomasyon sistemini devreye almak için hazırlık yapıyor. Sistemin devreye alınmasıyla açığa satış yasağının kaldırılması planlanıyor.

Sistemin çok yakın bir zamanda faaliyete geçeceği ifade edilirken, yasağın ilk etapta endeks 30 kağıtları ile kaldırılması bekleniyor.

Otomasyon sistemi ile satış emirleri bundan sonra bir kez girilecek ve iptal edilene kadar hergün otomatik olarak yenilenecek. Bu sayede aracı kurumların operasyonel yükleri hafifleyecek, maliyetleri azalacak, piyasada sağlıklı fiyat oluşumu sağlanacak.

BORSADA AÇIĞA SATIŞ NE DEMEK?

Açığa satış, pay piyasalarında, hisse fiyatlarının yükselişi yerine düşüşünden kazanç elde etmek isteyen yatırımcıların, sahip olmadıkları hisse senedini ödünç almak kaydıyla satması anlamına geliyor.

Yorum yap

• Bu Şirketin ne yaptigini anlayan var mi?

Yorum yap

• Ahhaaaaa,allahın sopası yok diye kim demiş.!!!
              :-)))

Yorum yap

• CİHANDAR
                CİHANDAR yorumladı
                Yorumu Düzenleme
                Eeeeeey yüce rabbim;senin hikmetinden adaletinden sual olunmaz.

• pankalar da gitti biizm eşek getmiy

Yorum yap

• credit gelmiş

Yorum yap

• doğalgaz indirimi ile elektrik ucuzlayacak sanayii hisseleri için olumlu özellikle bfren egeen için
                  En son düzenleyen Doraefe; 30-06-2020, 12:44.

Yorum yap

• Barolar yasasının aynısını sermayesi düşük şirketler için de bekliyoruz biz de ky iradesinin yönetime yansımasını isteyen bir model istiyoruz:)))))))))))))))))))))))

Yorum yap

• Wolksvagen Türkiye ye fabrika
                      kurmama
                      kararı aldı.Acaba MAN'ı da etkiledi mi bu karar?

MAN’dan Ankara’ya dev yatırım

Volkswagen Grubu’na ait MAN Türkiye AŞ’nin Ankara Akyurt’taki yeri münferit yatırım yeri olarak ilan edildi. Burada yapılacak 452 milyon liralık yeni yatırımla 700 kişiye istihdam sağlanacak.

Haber Merkezi 05 Ekim 2019, 04:00 Son Güncelleme: 05 Ekim 2019, 04:07 Yeni Şafak

MAN’ın Ankara Akyurt’taki tesislerinde otobüs üretiliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Volkswagen Grubu’na ait MAN Türkiye AŞ’nin Ankara Akyurt’taki yeri münferit yatırım yeri olarak ilan edildi. Burada yapılacak 452 milyon liralık yeni yatırımla inşallah 700 kişiye istihdam sağlanacak.” dedi. Varank, Almanya’nın Ankara Büyükelçiliğinde “Alman Birliği Günü” dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda yaptığı konuşmada, Alman yatırımcılarla yakın iş birliği içinde olduklarını söyledi.

Mustafa Varank

SOMUT NETİCELER GÖRECEĞİZ

Alman yatırımcılarla yakaladıkları ivmenin önümüzdeki dönem de artarak devam edeceğine inandığını söyleyen Varank, şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın onayından geçti ve bugün (Dün) Resmi Gazete’de yayımlandı. Volkswagen Grubu’na ait MAN Türkiye AŞ’nin Ankara Akyurt’taki yeri münferit yatırım yeri olarak ilan edildi. Burada yapılacak 452 milyon liralık yeni yatırımla inşallah 700 kişiye istihdam sağlanacak. Berlin’de düzenlenecek Türk-Alman Enerji Forumu ve Türk-Alman Ekonomi ve Ticaret Komisyonu (JETCO) toplantılarının da somut neticeleri getireceğini hep beraber göreceğiz.”

En son düzenleyen Doraefe; 01-07-2020, 12:31.

Yorum yap

• Ahhaaa umudumuz şaban.
                        umudumuz volkswagen.
                        :-))
                        En son düzenleyen CİHANDAR; 01-07-2020, 12:57.

Yorum yap

• Aslı CİHANDAR tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Ahhaaa umudumuz şaban.
                          umudumuz volkswagen.
                          :-))

ahhaaaa oda yalan oldu.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...lari-erteledi/

bu egeen yatırımcıları ne günah işledi acaba. :-))

Yorum yap

• bismillah ne oldu buna :)))))))

Yorum yap

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 19 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 1 üye 18 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 38,901 kullanıcı 18-12-2019 tarihinde saat 18:29 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                            X