Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

GSRAY hisse yorum haber analiz

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X

• Filtreleme
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• ALLAH yar ve yardımcınız olsun yiğitler

attığınız hedefini vursun inşaALLAH

Matematikle ifade edebiliyorsanız bilginiz doyurucudur .

Lord Kelvin

Yorum yap

• Aslı TRENDHOUND tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Dün gece açıklanmış olan güzel bilançoya rağmen piyasa bunu dikkate almadı ve GSRAY 1 kuruş (%0.6) da olsa eksi kapattı. Gerçi FENER %8 düştü bugün. Göreceli olarak GSRAY sağlam durdu.

fener'i Ali bey'in açıklamaları etkilemiş olabilir

6 lardan 13 gördüler

gsray yatırımcısı yılllardır ne gördü prim adına ?

devamlı para verdi

2.788.000 540 .000.000 a arada bir kallavi %10.000 e tekabül var 1 tahsisli var %400 var %400 var

hisse başına 300 liradan fazla vermiş yatırımcısı

sonuç?

bdellilerden verdiklerinden bile zararda eskiler

Lord Kelvin

Yorum yap

• %400 25 tl rüçhan 1

sonrasında tahsisli var %55 ,26 22,41 fiyat tahsisli 2

%400 bedelli 3

%400 bedelli 4

7 yılda gsray'da yapılan sermaye artırımları
        • 100 lotu olan 4 sermaye artırımında sonra elinde 19407 ,5 lotu olmuş

34722,88 kuruş ekstra cebinden para çıkmış

veeeeeeeeee bu süreçte hisse devamlı düşmüş

Lord Kelvin

Yorum yap

üzgüncüm, EKGYO derneğin canını bayağı yakacak gibi duruyor. Dediğim gibi, anormal derecede kötü ve de son derece amatör bir yönetim yüzünden dernek kendi kendini köşeye sıkıştırdı. Derneğin 1.4 milyar tl olan net borcu yakın vadede 2 milyar tl yi aşacak gibi duruyor. Elde nakit olmayınca şirketin derneği fonlaması gündeme gelecek. Zaten şirket derneği fonluyor hatta artan bir hızla ama bu fonlama işi maalesef daha da derinleşecek gibi duruyor.
          • %400 25 tl rüçhan 1

%400 bedelli 3

%400 bedelli 4

hisse başına 347,2288 lise 2.788.000 den bu yana hissede olan adam ödemiş

2.788.000 . 347,2288 968 milyon küsür bir girdi olmuş

600 küsür dernekten alacak var

bugün piyasa değeri kaç ?

yazdım sildim trendcim , bin türlü beddua edesim geliyor yazdım ama sildim ama dur bakalım bunların yüzünden herkes yanmasın olur belki hisse artar , belki herkes kurtulur

ya sabır

Lord Kelvin

Yorum yap

• Aslı üzgün adam tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            • %400 25 tl rüçhan 1

%400 bedelli 3

%400 bedelli 4

hisse başına 347,2288 lise 2.788.000 den bu yana hissede olan adam ödemiş

2.788.000 . 347,2288 968 milyon küsür bir girdi olmuş

600 küsür dernekten alacak var

bugün piyasa değeri kaç ?

yazdım sildim trendcim , bin türlü beddua edesim geliyor yazdım ama sildim ama dur bakalım bunların yüzünden herkes yanmasın olur belki hisse artar , belki herkes kurtulur

ya sabır

gsray'ın düze çıkması hem sportif hem kulüp anlamında basit

ama bunun için fedakarlık gerek

adan var , otelin var o var bu var

uluslararası futbol endüstrisine ilgi duyan milyarderler var

bunlar hep bana hep bana

biz bekletileni yaptık diyebildi adam

ahmet sen ver mehmet sen ver

ahlar vahlar var

bunların yatırımcısıyla helalleşme cihetine gitmeden işleri zor

dedim demedin mi

al

riva floryayı ellerine yüzlerine bulaştırdılar

derhal akıllarını başlarına alsınlar

3 5 günlük dünya

mustafa efendi de musalla taşında olacak

abdürrahim efendi de

o da bu da bende

spk dakilerde

kimsenin kimseyi kurtaramayacağı günden korksunlar bıraksınlar mustafa efendi nin gönlü olacak abdürrahimin gönlü olacak gsray derneği üyesi olanların gönlü olacak

ahlar vahlar vebali olanların hepsini yakar ben buna inanıyorum

Lord Kelvin

Yorum yap

• Aslı üzgün adam tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              ALLAH yar ve yardımcınız olsun yiğitler

attığınız hedefini vursun inşaALLAH

Bugün biiznillah ; Kuzey Suriye ve Kuzey ırak'ın fetihlerinin başlangıcıdır ; bugün İslam aleminin yeniden şahlanışının başlangıcıdır

dua ile ...

bugünlük bu kadar

yarın görüşmek üzre

Lord Kelvin

Yorum yap

• Dernekler sportif a.ş.lerin ana hissedarı oldukça sportif a.ş.ler adam olamazlar tam tersine sömürülüp dururlar, bağlı oldukları dernekleri fonlamaya devam ederler. Bu acı gerçeği Bakanlar, devletin en üst kademedeki yöneticileri acaba göremiyor mu? Almanya ve İngiltere yıllar önce bu mevzu ile alakalı hukuksal adımı attılar ve derneklerle vakıfların futbol a.ş.lerin ana hissedarı olmasını engellediler. Benzer bir adımı bir an önce TC de atmalıdır.
                15 Kasım 2017'de portföyümün %50'si ile 10.22 ortalamadan HALKB aldım. Diğer %50'yi faizde nakit olarak bekletiyorum.

Yorum yap

• 1) Genel kurulda çok büyük ihtimalle onay alınır, eğer alınamazsa onay verecek bir genel kurul oluşturulana kadar beklemede kalırlar.
                  2) Ana hissedarın şirkete borçlu olması bedelli için artık bir engel değil.
                  3) Bedelliye katılmak için ana hissedar nakit yerine ayni varlık koyabilir örneğin Mecidiyeköy'deki oteli vs. Derneğin nakit koyması gerekmiyor. Nakit koyması gerekenler %33.5'lik hisseye sahip halka açık olan kısımdır.
                  4) GSRAY'ın yeni bir bedelliye ihtiyacı yoktur. Borsaya kote 4 sportif a.ş. arasında mali durumu ve bilançosu açık ara ile en güçlü olan GSRAY A.Ş.dir.
                  5) A.Ş. çok yüksek oranda nakit akımı yaratan bir kurumdur. Derneğin yönetimi altında olan diğer 20 küsür branştan hiç bir bunun yakınına bile gelemiyor. Bu nedenle de derneği fonlayabilecek tek kurum olarak karşımıza çıkıyor.
                  6) Yukarıda vurguladığım gibi şirketin ne bedelliye ne de nakit enjeksiyonuna ihtiyacı var sadece profesyonelce yönetilsin yeter. Ama dernek tam tersi bir durumda ve ciddi bir nakde ihtiyacı var. Kaldı ki net borçlar yakında ciddi bir artış gösterecek.
                  7) Muhtemel yeni bir bedellide şirketin kasasına girecek olan nakit büyük ihtimalle sadece halka açık olan kısımdan geleceği için (çünkü dernek ayni sermaye koyacak) bedelli oranı yüksek tutulur diye düşünüyorum.
                  15 Kasım 2017'de portföyümün %50'si ile 10.22 ortalamadan HALKB aldım. Diğer %50'yi faizde nakit olarak bekletiyorum.

Yorum yap

• Sportif A.Ş. için çıkış yolu
                    :
                    1) Dernek elini ayağını şirketten çekmeli yani ana hissedarlıktan ayrılmalı.
                    2) Yönetim kurulu profesyonellerden oluşmalı.
                    3) Mevcut hissedarlar da dahil tüm hissedarların ortak menfaati gözetilmeli.
                    4) Futbol endüstrisindeki son gelişmelerin ışığında şirkete yabancı bir stratejik hissedar alınmalı yani blok hisse satılmalı ve bu yatırımcı hissesi oranında yönetimde temsil edilmeli.

Yorum yap

• Dernek için çıkış yolu:
                      1) Futbol hariç zarar yazan branşların büyük çoğunluğu kapatılmalı. Erkek basketbol ve bayan voleybol açık kalabilir ama sponsor bulunduğu taktirde. En fazla 3 branş olacak. İdeal olarak sadece futbola konsantre olunmalıdır çünkü açık ara ile en popüler ve de en çok getirisi/potansiyeli olan branş budur.
                      2) Yönetim profesyonellerden oluşmalı.
                      3) GSRAY A.Ş.ye stratejik yatırımcı alınmalı yani blok hisse satışı yapılmalı ve bu yatırımcıya hissesi oranında yönetimde temsil hakkı verilmeli.
                      4) İsraflardan ve yersiz yatırımlardan kesinlikle uzak durulmalı.

Yorum yap

• KST'nin 2.7 milyar tl ye çıkartılması için tüm onaylar alındığında masada şu ana opsiyonlar olacak
                        (TH'nin şahsi görüşüdür)
                        :
                        1) Tahsisli
                        2) Blok satış
                        3) Ana hissedarın nakit yerine ayni sermaye koyması ile gerçekleşecek bir bedelli

Yukarıdaki (2) nolu opsiyon; artırılan sermayeye karşı gelen hisselerin blok satışını kapsıyor, derneğin elindeki B grubu hisseleri değil.

Yorum yap

• Halka açık olan kısımda 181 milyon hisse var ve tahminimce bunun 3 te 1 i KY'lerde yani 60 milyon lot. Bu lotların büyük kısmı da sıkı sıkıya tutuluyor yani al-sata tabi değiller çünkü maliyetleri çok yüksek, bunların sahipleri bekleme modundalar. Ama geriye kalan 120 milyon lot kucaktan kucağa dolaşıyor ve sürekli olarak al-sata tabi tutuluyor yani başıboş (sahipsiz) hisseler bunlar.

Yorum yap

Dernek için çıkış yolu:
                            1) Futbol hariç zarar yazan branşların büyük çoğunluğu kapatılmalı. Erkek basketbol ve bayan voleybol açık kalabilir ama sponsor bulunduğu taktirde. En fazla 3 branş olacak. İdeal olarak sadece futbola konsantre olunmalıdır çünkü açık ara ile en popüler ve de en çok getirisi/potansiyeli olan branş budur.
                            3) GSRAY A.Ş.ye stratejik yatırımcı alınmalı yani blok hisse satışı yapılmalı ve bu yatırımcıya hissesi oranında yönetimde temsil hakkı verilmeli.

https://www.galatasaray.org/haber/ku...stirildi/45097

linkten alıntı

Derneğimiz o eksik olan fonlama ihtiyacını bankadan karşılayamadığı zaman bu ihtiyacını Sportif AŞ’den karşılıyor. Bankadan karşılasaydı ödeyeceği kredi faizini Sportif A.Ş.’ye ödüyor. Yani gayet adaletli. Dernek için bir şey söyleyemeyiz. Sportif A.Ş. kasasında nakit olmadığı için gidiyor, ihtiyacı olan bu parayı bankadan kredi kullanıyor. Bunun karşılığında bankaya da bu kredinin faizini ödüyor. Bunu Derneğe kullandırdığı paradan tahsil ediyor. Dernekten alıyor, götürüyor; bankaya ödüyor

bu zülme artık birileri dur demeli !!!!!!!!!!!!!!!

Lord Kelvin

Yorum yap

1) Genel kurulda çok büyük ihtimalle onay alınır, eğer alınamazsa onay verecek bir genel kurul oluşturulana kadar beklemede kalırlar.
                              2) Ana hissedarın şirkete borçlu olması bedelli için artık bir engel değil.
                              3) Bedelliye katılmak için ana hissedar nakit yerine ayni varlık koyabilir örneğin Mecidiyeköy'deki oteli vs. Derneğin nakit koyması gerekmiyor. Nakit koyması gerekenler %33.5'lik hisseye sahip halka açık olan kısımdır.
                              4) GSRAY'ın yeni bir bedelliye ihtiyacı yoktur. Borsaya kote 4 sportif a.ş. arasında mali durumu ve bilançosu açık ara ile en güçlü olan GSRAY A.Ş.dir.
                              5) A.Ş. çok yüksek oranda nakit akımı yaratan bir kurumdur. Derneğin yönetimi altında olan diğer 20 küsür branştan hiç bir bunun yakınına bile gelemiyor. Bu nedenle de derneği fonlayabilecek tek kurum olarak karşımıza çıkıyor.
                              6) Yukarıda vurguladığım gibi şirketin ne bedelliye ne de nakit enjeksiyonuna ihtiyacı var sadece profesyonelce yönetilsin yeter. Ama dernek tam tersi bir durumda ve ciddi bir nakde ihtiyacı var. Kaldı ki net borçlar yakında ciddi bir artış gösterecek.
                              7) Muhtemel yeni bir bedellide şirketin kasasına girecek olan nakit büyük ihtimalle sadece halka açık olan kısımdan geleceği için (çünkü dernek ayni sermaye koyacak) bedelli oranı yüksek tutulur diye düşünüyorum.

https://www.galatasaray.org/haber/ku...stirildi/45097

linkten alıntı

Derneğimiz o eksik olan fonlama ihtiyacını bankadan karşılayamadığı zaman bu ihtiyacını Sportif AŞ’den karşılıyor. Bankadan karşılasaydı ödeyeceği kredi faizini Sportif A.Ş.’ye ödüyor. Yani gayet adaletli. Dernek için bir şey söyleyemeyiz. Sportif A.Ş. kasasında nakit olmadığı için gidiyor, ihtiyacı olan bu parayı bankadan kredi kullanıyor. Bunun karşılığında bankaya da bu kredinin faizini ödüyor. Bunu Derneğe kullandırdığı paradan tahsil ediyor. Dernekten alıyor, götürüyor; bankaya ödüyor

bu zülme artık birileri dur demeli !!!!!!!!!!!!!!!

Lord Kelvin

Yorum yap

Dernek için çıkış yolu:

aynen ellerine sağlık

galatasaray sadece futbol kulübü olmalı

galatasaray fk

chelsea sport club manchester city sport club duydun mu adamlar fc

Lord Kelvin

Yorum yap

Unconfigured Ad Widget

Collapse

Neler Oluyor

Collapse

Şu Anda 111 Kullanıcı çevrimiçidir Bunlardan 1 üye 110 ziyaretçidir..

Şimdiye kadar aynı anda 15,412 kullanıcı 14-09-2018 tarihinde saat 14:58 içinde çevrimiçi oldu.

Hazırlanıyor...
                                X