Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

LKMNH lokman hekim saglık hisse haber yorum analiz

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
 
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • LKMNH lokman hekim saglık hisse haber yorum analiz

  lkmnh hisse yorum ,lkmnh hisse haber,lkmnh hisse analiz,
  lkmnh hisse beklenti,lkmnh hisse bilanço,lkmnh hisse tüyo,lkmnh canlı borsa,lkmnh hisse kar,lkmnh hisse yorum 2013.
  Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.


  Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
  Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.


  Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

  Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
  hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
  hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.  http://hisseanaliznet.blogspot.com
  https://twitter.com/hisseanaliznet
  Hisseanaliz Net | Facebook

 • #2
  Lokman Hekim halka arzdan memnun mu?
  Geçtiğimiz ay borsaya giren Lokman Hekim, halka arz sürecinden memenun mu? Halka arzdan gelen geliri nerede kullanacaklar?
  07 Mart 2011 / 00:44


  Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Genel Müdürü İrfan Güvendi, halka arz sürecini büyük bir başarıyla tamamladıklarını belirtirken, ''11,5 milyon lira civarında bir halka arz geliri oluştu, maliyetleri düşürdüğümüz zaman 10,5 milyon gibi kullanılabilir kaynağımız oluştu'' dedi.
  AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Güvendi, sermayelerini yüzde 25 artırdıklarını ve ardından Ocak ayında yüzde 20'ye denk gelen 2 milyon 800 adet hisseyi sat*****rını bildirdi.
  Halka arzın ilk gününde İMKB'nin sistemi üzerinde 4 sanayi içinde o günkü tavan fiyat üzerinden yeterli talebin geldiğini ifade eden Güvendi, ''Şirketimiz açısından halka arzı bir başlangıç olarak görüyoruz. Piyasayı şöyle bir incelediğinizde halka arzı gerçekleştirmiş olan firmaların çok daha hızlı büyüdüklerini, bir kabul değiştirdiklerini ve kurumsallaşmalarının daha iyi olduğunu gözlemliyoruz'' dedi.
  Acıbadem'den sonra borsada işlem gören ikinci hastane olduklarını hatırlatan Güvendi, halka arzdan çok başarılı bir sonuç elde ettiklerini, bunun da diğer hastane yatırımlarının halka açılmasının önününü açacağını söyledi. Hisselerine yabancı yatırımcıların da ilgisi olduğunu kaydeden Güvendi, ''Onlar bizim büyüme hamlelerimizi bekliyor, en az 1-2 hastane daha zincirimize eklenmesini bekliyorlar'' diye konuştu.
  Türkiye'de özel sağlık sektörünün zincir hastanelere doğru gittiğini gördüklerini anlatan Güvendi, şirketlerinin de hastane zincirine yenilerini ekleyeceğini söyledi. Güvendi, büyümenin sıfırdan bir hastane yaparak, yarım bir yatırımı tamamlayarak veya var olan bir işletmeyi satın alarak olabileceğini kaydetti.
  Yeni hastanelerin Ankara'nın Çankaya bölgesinde ve İstanbul'da olacağını dile getiren İrfan Güvendi, büyük bir şirket için İstanbul'da mutlaka olunması gerektiğini söyledi.
  -TIP MERKEZLERİ DEVREDEN ÇIKACAK-
  Sektör zincir hastaneler konseptine doğru gittiği için 2012 ve 2013 yıllarında tıp merkezlerinin artık iyice devreden çıkacağı dönemler olacağını ifade eden İrfan Güvendi, tıp merkezlerinin ya birleşerek hastane olacağını ya da sistemin çıkacağını, büyük bir kısmının da zaten çıkmış olduğunu bildirdi.
  2010 yılında bir kişinin yıllık hastaneye gitme ortalamasının 7 olduğunu, önceki yıllarda bu sayının 3'ler civarında bulunduğunu anlatan Güvendi, bunun Türkiye'de sağlık sektörünün büyümeye devam edeceği anlamına geldiğini söyledi.
  -''ÖZEL HASTANELERİN FİYATI AYRI BELİRLENMELİ''
  Sektörün tek hizmet alıcısının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olduğunu kaydeden Güvendi, SGK'nın tekel olmasının da özel sektör açısından fiyatlara olumsuz etki yaptığını söyledi.
  SGK'nın devlet hastaneleri, üniversiteler ve özel hastanelerden hizmet satın altığını vurgulayan Güvendi, şunları kaydetti:
  ''SGK tekel olunca fiyatları düzenlemiyor. Özel sağlık sektörünün önündeki en büyük handikaplarından bir tanesi bu. Sağlık Bakanlığı bütçe hazırlanırken ödeneklerini belirtiyor. Biz ise bütçeden ödenek almıyoruz. Personel giderlerimiz var, vergi ödüyoruz, sigorta primi ödüyoruz, yeni yatırım yapıyoruz...vs Ama Sağlık Bakanlığı açısından baktığımız zaman bir finansman giderine katlanmak gerekmiyor, personel giderlerinin ana kalemlerini bütçeden ödüyorsunuz, ana yatırımları bütçeden yapıyorsunuz, Yeşil Kart'tan dolayı zaten bir ödenek alıyorsunuz. Bunları üst üste koyduğunuz zaman özel hastaneler ile devlet hastanelerinin fiyatlarının aynı olmaması gerekiyor. Ama fiyatlarımız aynı belirleniyor. Bu çok hakkaniyetli değil. Çünkü biz devletten sübvansiyon almıyoruz. Ama aynı fiyatlarla hizmet vermek durumundayız.''
  Sağlık hizmetlerine en az enflasyon kadar zam yapılması gerektiğini vurgulayan İrfan Güvendi, ''Maliye Bakanlığı bütün vergilerini artırdı, ama devlette sattığımız hizmetin fiyatı artmadı, bunu bize yapılan bir haksızlık olarak görüyoruz'' diye konuştu.
  -SEKTÖRÜN BÜYÜKLÜĞÜ 4,5 MİLYAR LİRA-
  Güvendi, Türkiye'de özel hastane sektörünün büyüklüğünün 2010 yılında 4,5 milyar lira civarında olduğunu belirtirken, SGK'nın hizmetlerinin yüzde 30'unun özel hastaneler tarafından sağlandığını bildirdi.
  Bıçak parası konusunda doktorlardan çok hastaların suçlu olduğunu düşündüğüne de ifade eden Güvendi, ''Birçok hastane örneğin kalp ameliyatından fark ücreti almıyor. Buna rağmen bıçak parası alan doktora gidip de şikayet etmeyi anlayamıyorum'' dedi.

  Lokman Hekim halka arzdan memnun mu? | Ekonomi Haberleri - Ekoayrıntı.com / Finans, İş Dünyası, Sektörel Haberler, KOBİ'ler, Şirketler
  tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur
  Necip Fazıl Kısakürek

  Yorum yap


  • #3
   LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞ. TAAH. A.Ş. / LKMNH [] 23.03.2011 16:55:17
   Özel Durum Açıklaması (Genel)   Ortaklığın Adresi : GN. DR. TEVFİK SAĞLAM CAD. NO: 119 ETLİK-AKARA
   Telefon ve Faks No. : TEL: 0 312 331 51 59 FAX: 0312 331 67 79
   Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : TEL: 0 312 331 51 59 FAX: 0312 331 67 79
   Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
   Özet Bilgi : Safi Sağlık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Van Divan Sağlık Eğitim Turizm Sanayi Ticaret A.Ş. ile gizlilik sözleşmesi imzalanması

   AÇIKLAMA:
   Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

   Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan GÜVENDİ Şirketimizin yatırım arayışı çerçevesinde , Safi Sağlık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Van Divan Sağlık Eğitim Turizm Sanayi Ticaret A.Ş. ile gerekli belgelerin incelenmesini teminen gizlilik sözleşmesi imzalanmış olup gelişmeler hakkında her bir aşamada kamuoyuna ayrıca bilgi aktarılacaktır.
   Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.


   Necip Fazil'a sormuşlar: - Üstad, özel arabaniz yok mu?
   Şair aninda cevap vermiş : - Ona en son bineceğiz.


   Benim istediğimi ALLAH istemiyorsa, konu kapanmıştır.

   Türkiye'nin en kaliteli borsa forumu.
   hisse yorum,hisse haber,hisse analiz,hisse temel analiz,hisse teknik analiz,parite yorum,dolar yorum,euro yorum,altın yorum,vob yorum,varant yorum.
   hisse net tahminleri ile borsa yorum ve haber borsa konusunda lider borsa forum sitesi.   http://hisseanaliznet.blogspot.com
   https://twitter.com/hisseanaliznet
   Hisseanaliz Net | Facebook

   Yorum yap


   • #4
    LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞ. TAAH. A.Ş. / LKMNH [] 25.03.2011 17:57:42

    Özet Bilgi : Sermaye artışı

    Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 24.03.2011
    Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 100.000.000,00
    Artırım Öncesi Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 13.912.500,00
    Artırım Sonrası Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 16.000.000,00
    Bedelli Artırım Tutarı (TL) : 0
    Rüçhan Hakkı Kullandırılan Tutar (TL) : 0
    Rüçhan Hakkı Kısıtlanan Tutar (TL) : 0
    Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) : 0
    Rüçhan Hakkı Kullandırma Fiyatı (1 TL nominal değerli beher pay için) (TL) : 0
    Rüçhan Haklarının Kullanımına İlişkin Kısıtlama : Yok
    Rüçhan Haklarının Kısıtlanması Durumunda Bu Payların Satışına İlişkin Açıklama : Yok
    Satılamayan Payların Taahhüdüne İlişkin Açıklama : Yok
    Bedelsiz Artırım Tutarı (TL) : 2.087.500,00
    Temettüden (TL) : 0
    İç Kaynaklardan (TL) : 2.087.500,00
    geçmiş yıllar karlarından : 2.087.500,00
    Bedelsiz Artırım Oranı (%) : 15,00
    Devralma Yoluyla Birleşme Nedeniyle Artırılacak Tutar (TL) : 0
    Ana Sözleşme Değişikliğine İlişkin Bilgi (varsa) : 0

    EK AÇIKLAMALAR:
    Genel Müdür İrfan Güvendi tarafından yapılan açıklamada:
    Geçmiş yıl karlarından 2.087.500.- (İki milyon seksen yedi bin beş yüz)TL'nin sermayeye eklenerek, Sermayenin 16.000.000.- (On altı milyon)TL'ye çıkarılmasına, sermayeye eklenen kısmın Ortaklara bedelsiz hisse senedi olarak verilmesini, geri kalan tutarın (570) Geçmiş Yıl karlarında bekletilmesini Genel Kurulun teklifine sunulmasına karar verilmiştir.
    Eski ve Yeni hissedarlarımız için geçerlidir.
    AL SAT TUT, KAÇ KOŞ YAKALA TAVSİYESİ DEEELDİR.

    Yorum yap


    • #5
     Lokman hekım engurusag'ın vergı daıresıne sunulan 2011/3 aylık karı 711.187 tl

     ***acıklanan kar/zarar rakamı gecıcı vergı beyannamesı'dekı tabloda yer
     almaktadır. Tablo spk mevzuatına uygun hazırlanmamıstır. Spk mevzuatına
     uygun rakamlar ayrıca acıklanmaktadır***

     -matrıks-
     PİYASA EN BÜYÜKTÜR ONA AĞALIK SÖKMEZ....... XANTHOS

     YÜKSELEN TREND VARSA DİRENÇ YOKTUR ........ UMUT SARI

     Yorum yap


     • #6      Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeler yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti,araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir.yorum/görüş/bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan WWW.HİSSEANALİZ.NET web sitesi ve/veya yöneticileri sorumlu tutulmaz.

      Yorum yap


      • #7


       Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeler yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti,araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir.yorum/görüş/bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan WWW.HİSSEANALİZ.NET web sitesi ve/veya yöneticileri sorumlu tutulmaz.

       Yorum yap


       • #8
        Lokman hekım'ın 2011/3 aylık konsolıde net karı 824.751 tl (2010/3 aylık: 1.685.611 tl)

        -matrıks-
        PİYASA EN BÜYÜKTÜR ONA AĞALIK SÖKMEZ....... XANTHOS

        YÜKSELEN TREND VARSA DİRENÇ YOKTUR ........ UMUT SARI

        Yorum yap


        • #9
         KAP : LOKMAN HEKIM ENGURUSAG SAGLIK TURIZM EGITIM HIZMETLERI VE INS. TAAH. A.S. / LKMNH [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GE

         KAP : LOKMAN HEKIM ENGURUSAG SAGLIK TURIZM EGITIM HIZMETLERI VE INS. TAAH. A.S. / LKMNH [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 07.07.2011 15:44:59
         OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL)
         ---------------------------------------------------------------------------------------------

         ORTAKLIGIN ADRESI : GN. DR. TEVFIK SAGLAM CAD. NO: 119 ETLIK-ANKARA
         TELEFON VE FAKS NO. : 0 312 331 51 59 FAX: 0 312 331 71 40
         ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : 0 312 331 51 59 FAX: 0 312 331 71 40
         YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS ACIKLAMA MI? : HAYIR
         OZET BILGI : AYRILAN KARSILIKLAR HAKKINDA BILGI

         ---------------------------------------------------------------------------------------------
         ACIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:
         31.03.2011 TARIHLI BAGIMSIZ DENETIM RAPORUNDA 11. DIPNOTTA BELIRTILEN KARSILIKLAR KOSULU VARLIK VE YUKUMLULUKLER BOLUMUNDE BAHSEDILEN 449.815,00 (DORTYUZKIRKDOKUZBINSEKIZYUZONBES) TL TUTAR ICIN SOSYAL GUVENLIK KURUMU'NA ACILMIS DAVA YEREL MAHKEMEDE SIRKETIMIZ LEHINE SONUCLANMISTIR. KAMUOYUNA DUYURULUR.
         ---------------------------------------------------------------------------------------------

         BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
         http://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/B...ASPX?ID=160996
         -KAP-
         PİYASA EN BÜYÜKTÜR ONA AĞALIK SÖKMEZ....... XANTHOS

         YÜKSELEN TREND VARSA DİRENÇ YOKTUR ........ UMUT SARI

         Yorum yap


         • #10
          Acıklanacak ozel durum/durumlar:

          Sırketımız ankara ılı etımesgut ılcesı baglıca mahallesı sınırlarında bulunan 5.413 m2 alana sahıp 46819 ada 2 parsel ve 8.052 m2 alana sahıp 46814 ada 2 parsellerınde 1/1 emsal deger ıle konut ve tıcarı alan ınsaatı yapacaktır.
          Soz konusu proje %70 konut alanı %30 tıcarı alanından olusmaktadır.
          Soz konusu proje kat karsılıgı ıle %40,20 oranında arsa sahıbıne pay verılerek yapılacaktır.
          ınsaatının projesıyle ılgılı etımesgut beledıyesıne 22.07.2011 tarıhınde muracaat edılmıstır.
          Projeye ılıskın ınsaatın yapımının baslanması hususu hazıran 2012 donemı sonrası planlanmaktadır.
          Konu ıle ılgılı gelısmeler oldukca kamuoyuna ayrıca bılgılendırılecektır.
          PİYASA EN BÜYÜKTÜR ONA AĞALIK SÖKMEZ....... XANTHOS

          YÜKSELEN TREND VARSA DİRENÇ YOKTUR ........ UMUT SARI

          Yorum yap


          • #11
           lkmnh günlük üst kanal çizgisinde ve dirençte...direncin üstüne çıkıp geri gelmesi takip edilmeli...

           trend nereye ben oraya...

           yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir...

           Yorum yap


           • #12
            Aslı rainmansix tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            lkmnh günlük üst kanal çizgisinde ve dirençte...direncin üstüne çıkıp geri gelmesi takip edilmeli...

            Ikmnh nedir rainmansix? Bulamadım da onu. :)
            Faydalı ile faydasızı ayırt edebilenler, bilgi sahibi olanlardır.
            Edebali

            Yorum yap


            • #13
             Aslı ugr_ypc tarafından gönderilmiş Mesajı göster
             Ikmnh nedir rainmansix? Bulamadım da onu. :)
             Pardon "L" imiş.. Gözler gitmeye başladı.. Deşifre oldum
             Faydalı ile faydasızı ayırt edebilenler, bilgi sahibi olanlardır.
             Edebali

             Yorum yap


             • #14
              lkmnh hisse yorumu
              haftalık tl bazlı grafik ..

              spekülatif bir hisse ,neyin ne olacağı belli olmaz..

              birisi girer alır götürür ,birisi mal verir indirir...

              teknik analiz pek işlemeyebilir bu hissede.
              UMUTSARI YI TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

              HİSSEANALİZİ TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
              HİSSEANALİZİ FACEBOOK DAN TAKİP ETMEK İÇİN ___
              HİSSEANALİZ YOUTUBE VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN ___
              FORUMA RESİM EKLEMEK İÇİN ___
              HİSSELERE AİT SORULAR İÇİN ___

              HİSSEANALİZİ INSTAGRAMDAN TAKİP ETMEK İÇİN ___

              HİSSEANALİZ İÇİN NE DEDİLER ___

              Yorum yap


              • #15
               s.a. cümleten hayırlı işler....

               lkmnh 60dk...
               tepki vermesi takip edilmeli stop seviyeleri belli...

               trend nereye ben oraya...

               yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir...

               Yorum yap

               Unconfigured Ad Widget

               Collapse

               Neler Oluyor

               Collapse

               Şu anda 1 kullanıcı aktif olarak bulunuyor. Bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir..

               Şimdiye kadar aynı anda 38,901 kullanıcı 18-12-2019 tarihinde saat 18:29 içinde çevrimiçi oldu.

               Hazırlanıyor...
               X