Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

TAVHL TAV Havalimanları Holding hisse yorum haber analiz

Collapse
X
 
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • #2
  TAV Havalimanları Holding A.Ş. iştiraki TAV Tunisie SA'nın, yüzde 18 oranındaki azınlık hisselerini satmak üzere görüşmeler yürütüyor.

  İSTANBUL - TAV Havalimanları Holding A.Ş.'nin yüzde 85 oranında sahip olduğu TAV Tunisie SA'nın, yüzde 18 oranındaki azınlık hisselerinin, Pan African Infrastructure Development Fund'a (PAIDF) satışı için görüşmelere başlandığı bildirildi.

  TAV'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan yazısında, TAV Havalimanları Holding A.Ş.'nin yüzde 85 oranında sahip olduğu TAV Tunisie SA'nın, yüzde 18 oranındaki azınlık hisselerinin, 39 milyon 690 bin avro bedel ile Pan African Infrastructure Development Fund'a (PAIDF) satışı için görüşmelere başlandığı belirtildi.

  Yorum yap


  • #3
   TAV, Üsküp ve Ohri'de çalışmalara başlıyor... Makedonya nın başkenti Üsküp'te ''Büyük İskender'' ve Ohri kentinde ''Apostol Paul'' havalimanlarının inşaatını üstlenen TAV havalimanları holdinginin, Mart ayı başından itibaren inşaat çalışmalarına başlayacağı bildirildi.

   Yorum yap


   • #4
    AÇIKLAMA:
    Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

    İlgi: 01.03.2010 tarihli özel durum açıklamamız

    TAV Havalimanları Holding A.Ş.'nin yüzde 85 oranında sahip olduğu TAV Tunisie SA'nın, yüzde 18 oranındaki azınlık hisselerinin 39.690.000 Euro bedel ile Pan African Infrastructure Development Fund'a (PAIDF) satışı için görüşmelere başlandığı 1 Mart 2010 tarihinde tarafımızca kamuoyuna duyurulmuştu.

    Yapılan görüşmeler neticesinde, TAV Tunisie SA'nın yüzde 18 oranındaki azınlık hisselerinin PAIDF'a toplam 39.690.000 Euro bedel ile satışına ilişkin anlaşma taraflarca imzalanmıştır. Satış bedelinin gerekli onayların alınmasından sonra nakit olarak tahsil edilmesi planlanmaktadır. Satıştan elde edilecek kaynak şirketimizin mali yapısını güçlendirmek amacıyla kullanılacaktır.

    Hisse satışı sonrasında TAV Tunisie SA'daki ortaklık payımız yüzde 67'ye düşecek olup, satış sonucu oluşacak kar tutarı denetim çalışmaları tamamlandıktan sonra belirlenecektir.

    Yorum yap


    • #5
     TAV Havalimanları (AL):
     TAV Havalimanları Holding, %85 oranında sahip olduğu TAV Tunisie SA'nın, %18 oranındaki azınlık hisselerinin, 39.69 milyon Avro bedelle Pan African Infrastructure Development Fund'a (PAIDF) satışına ilişkin anlaşmanın taraflarca imzalandığını açıkladı. Satış bedeli gerekli onayların alınmasından sonra nakit olarak tahsil edilecek. Hisse satışı sonrasında TAV Havalimanları’nın Tunisie SA'daki ortaklık payı %67'ye düşecek. Şirket, satış sonucu oluşacak kar tutarının denetim çalışmaları tamamlandıktan sonra belirleneceğini belirtti.

     Yorum: %18 hisse için belirtilen miktar TAV Tunisie SA’nın tamamı için 221 milyon Avro değere işaret etmektedir. Bu değer, Haziran 2009’da gerçekleştirilen hisse satışında belirlenen değerin %18 daha fazlasıdır. Hatırlanacağı gibi TAV Havalimanları Holding, Haziran 2009’da TAV Tunisie SA’nın %15 hissesini toplam 28 milyon Avro bedelle Dünya Bankası’nın bir kuruluşu olan International Finance Corporation (IFC)’ye satmıştı. TAV Tunisie SA için belirlenen değer TAV Havalimanları Holding’in 2008 yılında TAV Tunisie SA’ya koyduğu 135 milyon Avro tutarındaki özkaynak miktarından da oldukça yüksektir. Holding’in TAV Tunisia SA’daki hisse satışından elde edeceği kaynağı borçlarını azaltmada ve Makedonya’daki yatırımı için kullanacağını düşünüyoruz, bu nedenle bu haberi olumlu buluyoruz. Eylül 2009 itibariyle Şirketin holding seviyesinde 128 milyon Avro kısa vadeli olmak üzere toplam 174 milyon Avro borcu bulunmakta. Ayrıca Şirket, Ekim 2009’da da Havaş’taki %35 hissenin satışı konusunda HSBC ve İş Girişim ile anlaşmıştı; 1Ç10’da tamamlanması beklenen hisse devri ile beraber şirketin kasasına €102 milyon Avro girecek.
     kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

     Yorum yap


     • #6
      Garanti Yatırım Araştırma TAV (AL):
      TAV Havalimanları Maldivler’deki Male Havalimanı ihalesi için Aeroports de Paris'in (ADP) iştiraki Aeroports de Paris Management (ADPM) ile işbirliği yapmaya karar verdiğini açıkladı.
      kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

      Yorum yap


      • #7
       Gedik yatırım :PORTFÖY ÖNERİ DEĞİŞİKLİĞİ ***

       TAVHL, portföy ÖNERİLERİMİZDEN ÇIKARTTIĞIMIZ (16 Mart ) BU YANA %3.2 DEĞER KAYBETTİ.
       BUNA KARŞIN AYNI DÖNEMDE İMKB_30 ENDEKSİ %9.6 YÜKSELMİŞTİR.
       TAVHL'in İMKB-30'a göre %13 daha düşük performans göstermiş olması nedeniyle hisseyi tekrar portföyümüze ekliyoruz.
       kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

       Yorum yap


       • #8
        TAVHL: Havas, NHS’nin yüzde %50 sini alacak. TAV Hava
        Limanları Holding A.S. yüzde 65 oranında istirak ettiği havaalanları yer
        hizmetleri A.S’nin (HAVAS) Letonya Riga uluslar arası havalimanı’nda
        yer hizmetleri faaliyeti gösteren North Hub Services’in (NHS) yüzde 50
        hissesini satın almak için anlasma imzaladığını bildirdi.
        kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

        Yorum yap


        • #9
         TAVHL, NHS'nin yüzde 50 oranındaki hissesinin toplam 3.250.000 euro bedel ile Havaş tarafından satın alımına ili şkin anlaşmayı imzaladığı açıklandı.
         kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

         Yorum yap


         • #10
          Tav Havalimanları – Havaş, NHS'nin % 50 hissesini 3.25 mln euroya alacak
          kopyaladıklarım 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104.,107. ve 115. Maddelerinde de belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz .

          Yorum yap


          • #11


           global m.d.

           Yorum yap


           • #12
            Tavhl
            EK AÇIKLAMALAR:
            5 Mart 2010 tarihli özel durum açıklamamızda, TAV Tunisie SA'nın yüzde 18 oranındaki azınlık hisselerinin Pan African Infrastructure Development Fund'a (PAIDF) toplam 39.690.000 Euro bedel ile satışına ilişkin anlaşmanın imzalandığı tarafımızca kamuoyuna duyurulmuştu. Satış işlemine ilişkin olarak gerekli onaylar alınmış olup, sözkonusu tutar nakit olarak tahsil edilmiştir. Satıştan elde edilen kaynak, Şirketimizin mali yapısını güçlendirmek amacıyla kullanılacaktır.
            Aradığın şeyin değeri ararken verdiğin emek kadardır...
            .................................................. .................................................. ....
            ÖNÜNÜ GÖREMEYENİN İLERİYİ GÖRME ŞANSI YOKTUR...

            @cutehoooo

            levye hayat karartmaz hayat kurtarır

            Yorum yap


            • #13
             Ahır büyük olmayla inek süt vermez.
             "umutsarı"


             "Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor.
             Vernon Law"

             Yorum yap


             • #14


              Uploaded with ImageShack.us

              5 95 stop.
              Bu dünyada herşey nazar olur,bir tek akıl nazar olmaz.Neden?..Burada yazılanlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Al-Sat-Tut tavsiyesi içermez. Overall yalan söylemez...!

              Yorum yap


              • #15
               İş Yatırım'dan TAV Havalimanları için AL önerisi

               TAVHL TAV Holding AL
               Kapanış TRY: 5.80 YTL Hedef Fiyat TL/Yükselme Potansiyeli % : 7.34 TL 26.49% Piyasa Değeri .mn(TL): 2,107

               DHMİ Haziran trafik verilerini açıkladı
               DHMİ’nin dün açıklanan Haziran trafik verilerine göre, toplam yolcu sayısı Ocak-Haziran döneminde yıllık %23,7 artışla 44,35
               milyon oldu. İç hatlarda yolcu sayısı aynı dönemde %25,8 yükselerek 23,5 milyon olurken dış hatlar yolcu sayısı da %21,5
               artışla 20,84 milyon oldu. Sadece Haziran ayında, iç hatlarda yıllık büyüme %21 olurken dış hatlarda büyüme %15 oldu,
               böylece toplam yolcu sayısı geçtiğimiz ay %19,4 arttı.
               İstanbul Atatürk’te toplam yolcu sayısı Haziran 2010’da geçen seneye göre %4 artarak 2,73 milyon olurken geçtiğimiz Mayıs
               ayında bu rakam %7 artışla 2,76 milyon olarak açıklanmıştı. Her ne kadar Haziran ayında İstanbul Atatürk’te %10 (1,725
               milyon)oranında artışla dış hat büyümesi devam etse de Geçen aya göre kıyasladığımızda aylık dış hat yolcu sayısında %2’lik
               bir düşüş görüyoruz. Trafikteki bu düşüşün Nisan ayındaki patlamanın sonucunda uçuşların Mayıs ayına kaymasından
               kaynaklanmış olabileceğinin düşünüyoruz. Yine İstanbul Atatürk’te iç hat trafiği %5 düşüşle 1 milyon yolcu olurken, Sabiha
               Gökçen’le birlikte İstanbul’un toplam trafiği %20 artışla 1,7 milyon oldu. Böylece Atatürk toplam trafikteki payı Mayıs ayında
               %61’den Haziran ayında %60’a geriledi. Atatürk’te içhattaki yıllık düşüşün Haziran sonu tekrar açılan kısa pistin Mart ayından
               beri kapalı olmasına başlıyoruz. Ankara’ya baktığımızda 2010’un ilk yarısında toplam yolcu sayısı %24 artarak 3,5 milyon
               olurken, Anadolu Jet’in artan seferleri sayesinde iç hatta yolcu sayısı %25 artışla 3 milyon oldu. Genele baktığımızda her ne
               kadar büyüme devam etse de, özellikle İstanbul’da pozitif yöndeki mevsimselliğe rağmen görülen gerilemenin, hava trafiğinde
               yükseliş bekleyen piyasaları tatmin etmeyeceğini düşünüyoruz.

               Tarih: 07/07/2010
               TAV Haziran sonu trafik verilerini açıkladı
               İkinci çeyreğin sonunda TAV’a ait havalimanlarındaki toplam yolcu sayısı yıllık %12 artarak 21,1 milyon olarak gerçekleşti.
               Tunus’ta ise yolcu sayısı yılın ilk yarısında yıllık %3 gerileyerek 1,4 milyon oldu. Trafik rakamlarının sene sonu beklentilerine
               paralel bir şekilde gelişmekte olduğu söylenebilir.
               Aradığın şeyin değeri ararken verdiğin emek kadardır...
               .................................................. .................................................. ....
               ÖNÜNÜ GÖREMEYENİN İLERİYİ GÖRME ŞANSI YOKTUR...

               @cutehoooo

               levye hayat karartmaz hayat kurtarır

               Yorum yap

               Neler Oluyor

               Collapse

               Şu anda 1 kullanıcı aktif olarak bulunuyor. Bunlardan 0 üye 1 ziyaretçidir..

               Şimdiye kadar aynı anda 38,901 kullanıcı 18-12-2019 tarihinde saat 18:29 içinde çevrimiçi oldu.

               Hazırlanıyor...
               X